SPORT

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców

Dodano: 14.11.16 12:34

spo50200169

Grad medali i wielki, wspaniały, historyczny sukces w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców!

Leżajski Klub Kyokushin Karate drużynowym Wicemistrzem Polski!

Izabela Dec została Mistrzynią Polski! Natalia Stachula i Maciej Jeziorowski Wicemistrzami!, a Julia Żak i Ewa Sobiło brązowymi medalistkami w Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin!

12 listopada 2016 w Hali Sportowej przy ul. Jasnej 2 w Szczecinku odbyły się 27 Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin pod honorowym patronatem Polskiego Związku Karate.W turnieju uczestniczyło 122 zawodników z 35 licencjonowanych klubów PZK.

W całym turnieju zawodnicy leżajskiego klubu kierowanego przez sensei Dariusza Burdy zdobyli 8 medali indywidualnie i Wicemistrzostwo Polski drużynowo.Iza Dec wywalczyła złoto w kumite open i brąz w kumite full kontakt – 55kg, Maciek Jeziorowski zdobył srebro w kumite full kontakt – 75 kg i brąz w kumite open, Natalia Stachula srebro w kumite open i brąz w kumite full kontakt – 60kg natomiast brąz w kumite full kontakt wywalczyły Julia Żak– 60 kg i Ewa Sobiło– 55kg.

Wartym podkreślenia jest fakt, że zdobycie 9 medali na imprezie tej rangi jest największym sukcesem LKKK w historii działalności klubu.

Oprócz wymienionych medalistów w ekipie znaleźli się również Hubert Fleszar, Maciej Mach, Daniel Błoński i Katarzyna Burda, która w konkurencji kata ze stratą 0,4 punktów zajęła bardzo wysokie 4 miejsce. Udział w turnieju pokryty był ze środków pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.