SPORT

Duży Sukces Badmintona Podkarpackiego

Dodano: 02.02.15 14:49

spo54112010

Na rozgrywanych w Sobótce Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity w dniach 29.01-01.02.2015 r. Joanna Stanisz zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół Ropczyce zdobyła srebrny medal w grze pojedynczej.

Asia pokonała kolejno: Jagodę Goldawsser z UKS 2 Sobótka 21:2;21:4, rozstawioną z numer 3 zawodniczkę z Matyldę Marczak z AZSWAT Warszawa 21:14; 21:5 a następnie wielokrotną medalistę Mistrzostw Polski Dorotę Grzejdak z UKS Kometa Sianów 21:10;21:11. Mając już zapewniony brązowy medal Asia przystąpiła do walki o finał z Weroniką Grudziną (Solec Kujawski) rozstawioną z numerem 1 w tym turnieju uznawaną za faworytkę mistrzostw. Asia jednak bez kompleksów postawiła wszystkie umiejętności i wolę walki pokonując starszą koleżankę z Kadry Polski 21:15;21:13.

W finale spotkała się z wielokrotną mistrzynią Polski Elity i utytułowaną zawodniczką Kamilą Augustyn z Piasta Słupsk niestety ulegając jej do 7 i 12. Tym samym Asia zdobyła kolejny historyczny medal dla naszego województwa w mistrzostwach polski elity. Ostatni medal dla naszego województwa zdobył wychowanek UKS Orbitek Straszęcin Wojciech Buczyński w Białymstoku w grze mieszanej w 2011 roku.

Joanna Stanisz rywalizowała również w grze podwójnej kobiet w parze z Magdaleną Konieczną z którą zajęła wysokie V miejsce przegrywając mecz o drugi dla siebie medal z doświadczoną parą Kinga Rudolf / Agata Stelmaszczyk po trzysetowym pojedynku. Piąte miejsce w grze podwójnej zajęła również zawodniczka UKS Orbitek Straszęcin Magdalena Machnik występująca w parze z Kornelią Marczak z Pszczyny po przegranym pojedynku z parą numer 1 w Polsce siostrami Anetą i Agnieszką Wojtkowskimi.

Obydwie nasze zawodniczki które reprezentowały nasze województwo w tych mistrzostwach to juniorki które dzielnie stawiały czoła dużo starszym koleżankom. Ich dobry występ to dobry prognostyk przed kwietniowymi Mistrzostwami Polski Juniorów w Białymstoku.