Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Tytuł Drużynowego Mistrza Makroregionu Południowego i MMM obroniony!

Dodano: 08.04.19 18:00


spo5717020

Tytuł Drużynowego Mistrza Makroregionu Południowego i MMM obroniony!

W dniu 30 marca 2019r. w hali ZSL w Leżajsku rozegrano Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate. Organizatorem zawodów był Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Dariusza Burdę. W sportowej rywalizacji udział wzięło łącznie 243 zawodników z 34 klubów z trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Sędzią głównym był shihan Robert Kopciowski, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.


Krośnieński Klub kyokushin Karate, reprezentowało 25 zawodników oraz sensei Ireneusz Kasza i sensei Marek Sawczuk, którzy sędziowali zawody.


Krośnieńscy fighterzy łącznie zdobyli 21 medali ( 8 złotych, 4 srebrnych i 9 brązowych) co dało 61 pkt, zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej Makroregionu i MMM, broniąc tym samym ubiegłorocznego tytułu. Po dwa złote medale zdobyli Jakub Prajsnar i Aleks Łączak, dodatkowo Kuba został wybrany Najlepszym Młodzikiem Mistrzostw. Najlepszą Zawodniczką została Zofia Pitera, która finałową walkę wygrała przez ippon. Po dwa medale, koloru brązowego, wywalczyli Izabela Mielech i Kacper Dobrzański. Wyniki wszystkich zawodników w tabeli.


Drużynowo Makroregion i MMM:


Krośnieński Klub Kyokushin Karate 61 pkt.


Leżajski Klub Kyokushin Karate 47 pkt.


Przeworski Klub Kyokushin Karate 29 pkt.


Z Klubu startowali również: Emilia Gazda, Gabriela Kasprzyk, Jakub Kasza, Oliwia Krupa, Karol Paradysz, Aleksandra Szyndak, Maja Wajda i Gracjan Bożek.


W tym samym dniu w Piasecznie odbył się VIII Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin MAZOVIA CUP. W zawodach tych wzięło udział ponad 460 zawodników z 40 klubów z całej Polski.


Krośnieński KKK reprezentowały dwie zawodniczki (z racji młodego wieku nie mogły wystartować w Leżajsku) spisując się bardzo dobrze.


Blanka Trybus 1 miejsce w kumite i 2 miejsce w kata


Karina Korona 2 miejsce w kata


Marek Grzesik

Zobacz również: