Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Trzecie miejsce drużynowo na Turnieju w Zamościu

Dodano: 13.10.17 14:48


spo61660494

W dniu 7 października 2017r. zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wystartowali podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Zamość w miejscowości Płoskie, zorganizowanym przez Zamojski Klub Kyokushin Karate. Sędzią głównym zawodów był shihan Krzysztof Policha, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak. Rywalizowało dwustu szesnastu zawodników z 22 klubów i filii. Nad reprezentacją Krośnieńskiego KKK opiekę sprawowali shihan Roman Woźniak, sensei Marek Sawczuk oraz sensei Adam Buczyński (sensei również sędziowali).
Szesnastu zawodników startujących z Krośnieńskiego KKK wywalczyło w sumie 21 medali: 10 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych co dało trzecie miejsce drużynowo. W konkurencji kata krośnieński Klub wyraźnie zdeklasował konkurencję, zdobywając aż pięć złotych krążków (na dziesięć możliwych).


Nie sposób opisać start każdego z reprezentantów, jednakże wspomnieć należy o naszych dwóch podwójnych „złotkach”: Oliwia Krupa i Jolanta Śmietana tryumfowały w kategoriach kumite i kata. Oliwka, po dwóch wymagających walkach, sięgnęła po najwyższy laur, zaś w kata, tradycyjnie już, nie miała sobie równych w swojej kategorii wiekowej. Jola startowała w najmłodszej kategorii kata mieszanej (dziewczęta i chłopcy razem), pewnie pokonała rówieśników. W kumite, do swojej kolekcji medalowej, dołożyła kolejny złoty medal.


Ogromne gratulacje dla wszystkich startujących - tabela medalowa poniżej.


Nazwisko, Imię Kumite Kata


Krupa Oliwia 1 1


Śmietana Jolanta 1 1


Łączak Aleks 1 2


Trybus Blanka 1 2


Bilska Wiktoria 2 1


Korona Karina 2 1


Gazda Emilia 3 1


Przybyła Antoni 1


Wajda Maja 2


Sudyka Adrian 2


Pikuła Karol 3


Kasprzyk Gabriela 3


Mielech Izabela 3


Szyndak Aleksandra 3Drużynowo:


1. Zamojski KKK 102 pkt.


2. Bialski KKK 98 pkt.


3. Krośnieński KKK 73 pkt.


4. Lubelski KKK 54 pkt.


W turnieju także wystartowali: Jakub Prajsnar i Maciej Szybiak.


Opracował Marek Grzesik Oddział Sportu ​


Zobacz również: