SPORT

Złoto i srebro w olimpijskiej klasie Laser Radial

Dodano: 11.09.19 09:56

spo71822947

W dniach 5-8 września, w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich w Żeglarstwie.

Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg reprezentowały dwie zawodniczki w klasie Laser Radial kobiet - Lilly May Niezabitowska oraz Aleksandra Bobula.

W trakcie 4 dni odbyło się 9 z zaplanowanych 10 wyścigów w zmiennych warunkach wiatrowych. Startowało łącznie 30 zawodniczek z całego kraju w 3 kategoriach wiekowych:seniorek, juniorek (U19) i juniorek młodszych (U17).

Dla naszych zawodniczek, do tej pory pływających na łódkach Laser 4.7, był to debiut w tej klasie.

spo_spo718229472Swój pierwszy występ mogą zaliczyć do bardzo udanych. Trenująca na co dzień pod okiem Aleksandra Ariana, Lilly May Niezabitowska, po walce do ostatniego wyścigu, zdobyła 1 miejsce i złoty medal w kategorii U17, dający jej tytuł Mistrza Polski.

W kategorii U19 zdobyła 2 miejsce i srebrny medal. W klasyfikacji generalnej uplasowała się na 6 pozycji.

Aleksandra Bobula po obiecującym początku, w kolejnych dniach miała trochę słabsze wyścigi, by w ostatni dzień jeszcze poprawić swoją pozycję. Finalnie zajęła 10 pozycję wśródjuniorek młodszych (U17) i 22 pozycję w klasyfikacji generalnej.