Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Podsumowanie startów zawodników Krośnieńskiego KKK w 2016 roku

Dodano: 27.12.16 12:52


spo73565055

21 grudnia 2016 roku w Korczynie podczas egzaminu na kyu odbyło się podsumowanie startów zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate w 2016r.


W mijającym roku wzięto udział w 22 zawodach karate kyokushin rozegranych w kraju i za granicą. Starty odbywały się, kolejno, w miejscowościach: Chodel k/Lublina, Kuryłówka k/Leżajska, Budapeszt – Węgry, Leżajsk, Piaseczno k/Warszawy, Hostinne – Czechy, Jasło, Dukla, Zamość, Ruda Śląska, Varna – Bułgaria, Ostrów Mazowiecka, Tomaszów Lubelski, Nowa Sarzyna, Leżajsk, Mielec, Olsztyn, Józefów k/Warszawy, Szczecinek, Adamówka k/Przeworska, Lublin i Zakopane.

W zawodach zdobyto rekordową ilość 219 pucharów. Miejsca na podium w tym roku zajmowało 58 zawodników klubu. Pierwsze miejsce w Rankingu zawodników Krośnieńskiego KKK za 2016 rok zajęła Oliwia Krupa, która stawała na podium w 12 rywalizacjach w kraju i zagranicą, zgromadziła 98 punktów, wyprzedzając o 18 punktów drugiego Aleksa Łączaka i o 21 punktów trzeciego w rankingu, Jakuba Prajsnara.


Do największych sukcesów klubu w 2016 roku zaliczyć należy:


* indywidualnie:


Srebrny medal na MP Młodzieżowców w Szczecinku Kryspina Paradysza


Brązowy medal na MP Juniorów w Olsztynie Patryka Dobrzańskiego


Srebrny i brązowy medal na Pucharze Europy w Lublinie Oliwii Krupy


Brązowy medal na Pucharze Europy w Lublinie Zofii Pitery


Osiem pucharów na Mistrzostwach Czech w Hostinne


Trzy puchary na Mistrzostwach Węgier w Budapeszcie


* drużynowo:


1 miejsce na XVIII Mistrzostwach Podkarpacia w Jaśle


1 miejsce na III Pucharze Podkarpacia w Mielcu


1 miejsce na Turnieju w Zakopanem


1 miejsce na Turnieju w Dukli


2 miejsce na Turnieju w Leżajsku


2 miejsce na Turnieju w Nowej Sarzynie


4 miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Leżajsku


Ponadto w 2016 roku Klub zorganizował:


– pięć obozów sportowych karate kyokushin w: Murzasichle (dwukrotnie), Solinie i Lubeni (dwukrotnie)


– Ogólnopolski Turniej w Dukli i Zawody Mikołajkowe w Korczynie;


– prowadzono regularne treningi karate kyokushin w 8 sekcjach Klubu w: Besku, Dukli, Jedliczu, Korczynie, Krośnie, Krempnej, Nowym Żmigrodzie i Zręcinie;


– dwóch ćwiczących w Klubie zdało na czarny pas: Adolf Pasterczyk 1 Dan (egzamin podczas obozu w Nałęczowie) Adam Przybyła 2 Dan (egzamin podczas obozu w Lublinie).


Shihan Roman Woźniak, wraz z sensei Ireneuszem Kaszą, wyróżnili 10 najlepszych zawodników Klubu w 2016 roku – wręczono dyplomy, puchary, upominki i słodycze.


Ponadto doceniono medalistów Mistrzostw Polski Kryspina Paradysza i Patryka Dobrzańskiego wręczając im karategi i torby.


Czołowi zawodnicy Klubu: Oliwka, Zosia i Aleks wręczyli shihanowi kwiaty w podziękowaniu za motywację, wsparcie i przygotowywanie ich do startów w zawodach.


W tym roku shihan Roman Woźniak obchodził 40 – lecie treningów karate kyokushin. 15 grudnia br. z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Lenart otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.


Marek Grzesik

Zobacz również: