Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Drużynowe złoto w Zakopanem

Dodano: 06.12.16 11:42


spo74064973

3 grudnia 2016 roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem odbył się Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Tatr "One World One Kyokushin". W zawodach wystartowało około 150 zawodników z 8 klubów: Biała Podlaska, Bielsko - Biała, Krosno, Limanowa, Lublin, Nowy Sącz, Radzyń Podlaski i Zakopane).

Podczas Turnieju w stolicy Tatr Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 18 zawodników.


Ten 22. wyjazd na zawody karate w tym roku okazał się niezwykle udany – nasi najmłodsi karatecy przywieźli z turnieju 20 pucharów indywidualnie - tak imponujący wynik pozwolił na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej – drugie miejsce zajął Limanowski KKK, na najniższym stopni podium uplasowali się Gospodarze Turnieju.


Na wyjątkowe wyróżnienie zasługuje troje zawodników: Oliwia Krupa, Aleks Łączak i Jakub Prajsnar – to waleczne trio zdobyło łącznie 6 złotych medali – każdy z nich sięgnął po najwyższy laur w kategoriach kata i kumie. Jest to nie lada wyczyn taki „hat-trick” podczas rywalizacji karate – słowa uznania i szacunku dla naszych podwójnych „złotych” fighterów.


Ostanie w tym roku zawody i ilość zdobytych na nich medali idealnie odzwierciedlają i podsumowują cały rok 2016, który był pełen sukcesów, powodów do dumy z poziomu wytrenowania naszych zawodników, ich wewnętrznej motywacji i samodyscypliny.


Zaangażowanie trenujących, ciężka praca, nieraz pełne wyrzeczeń uczestnictwo w treningach i zawodach sprawiają, iż Krośnieński KKK rośnie w siłę - dzięki ich sukcesom wielokrotnie, rywalizując z uznanymi Klubami Kyokushin Karate, obejmowaliśmy pozycję drużynowego lidera.


Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy godnie reprezentowali Krośnieński KKK podczas tegoroczny zawodów - jak mawiał Masutatsu Oyama, wygrana czy przegrana nie ma znaczenia, ważne jest doskonalenie samego siebie – a nasi karatecy nie dość, że bardzo często wygrywają to i nieustannie dążą do doskonałości w tej pięknej sztuce, jaką jest kyokushin karate.


Z klubu startowali również; Szubert Anna, Prajsnar Patryk, Ornalik Konrad i Ornalik Jakub.


Marek Grzesik

Zobacz również: