Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Lech Poznań Football Academy Rzeszów

Dodano: 10.01.18 14:13


spo82767965

Młodzi piłkarze z drużyny Lech Poznań Football Academy Rzeszów zdominowali Profbud Ligę.

W listopadzie ruszyła największa zimowa liga piłki nożnej w okresie zimowym na Podkarpaciu. Do rywalizacji w roczniku 2009 przystąpiło łącznie 14 zespołów z tej części Polski. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy i przez 3 tygodnie walczyły o prawo udziału w kolejnym etapie na poziomie Ligi Mistrzów, czyli wśród najlepszych 7 zespołów. Drużyna Lech Poznań Football Academy z Rzeszowa przez pierwszy etap przeszła jak burza wygrywając 15 z 18 pojedynków. Dwukrotnie też podzielili się punktami z innymi zespołami oraz tylko raz ulegli. Imponował również bilans bramkowy, w którym to mali zawodnicy strzelili 80 bramek. W drugim etapie zmierzyli się z najlepszymi drużynami turnieju i ponownie okazali się bezkonkurencyjni. W 18 pojedynkach dominowali nad przeciwnikami wyszkoleniem technicznym oraz inteligencją piłkarską w poczynaniach boiskowych. Ostatecznie młoda drużyna z Rzeszowa zdecydowanie zwyciężyła mając 11 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji końcowej zespołem z Jasła.


- Bardziej od wyniku cieszy jakość gry naszej drużyny oraz obecne umiejętności indywidualne wszystkich zawodników – podsumował trener Krzysztof Szpond.


- Łącznie w całych rozgrywkach strzeliliśmy blisko 150 bramek wygrywając 29 meczy remisując 5 oraz tylko dwukrotnie schodząc z boiska jako pokonani. Szansę na pokazanie się w tych rozgrywkach dostało 17 zawodników z rocznika 2009, którzy podnoszą swoje umiejętności w Rzeszowskiej filii Lecha Poznań. Było to wspaniałe zakończenie 2017 roku, w którym nasza drużyna uczestniczyła w licznych turniejach ogólnopolskich i za każdym razem pozostawiała po sobie bardzo pozytywne wrażenia.


Klasyfikacja końcowa:


1.LPFA RZESZÓW 2.UKS 6 JASŁO 3.DAP DĘBICA 4.UKS ORLIK PRZEMYŚL 5. SANDECJA NOWY SĄCZ 6.GOAL NOWY SĄCZ 7.GLINIK GORLICE 8.BENIAMINEK KROSNO I 9.BENIAMINEK KROSNO II 10.AP SANOK 11. WISOKA DĘBICA 12. MOSIR DUKLA 13. ORZEKI BRZOZÓW 14.AKTIV PRO RYMANÓW Autorami zwycięstwa byli: -Mateusz Kawęcki -Gabriel Karczewski -Hubert Jagiełowicz -Damian Burek -Mikołaj Modlisz -Bartłomiej Podleśny -Tymoteusz Strojek -Gabriel Ważny -Miłosz Gronko -Arkadiusz Pleśniak -Ignacy Węgrzyński -Filip Ciaś -Oskar Trzeciak -Nataniel Kulig -Michał Sandecki -Szymon Rączka -Igor Jakubek oraz oczywiście trener Krzysztof Szpond, który „na każdym treningu dba o dobre wyszkolenie i umiejętności młodych piłkarzy z Rzeszowa” – co podkreślają zgodnie rodzice młodych piłkarzy.


Wszystkich ambitnych młodych piłkarzy z roczników 2007-2013, którzy chcą trenować w Lech Poznań Football Academy Rzeszów zapraszamy do kontaktu z managerem Michałem Cebulą pod numerem telefonu 606892055 w celu umówienia się na trening.spo_spo827679652

Zobacz również: