Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Dudek, Radecka i Urbaś poprowadzą trening dla młodych sportowców z regionu

Dodano: 13.09.16 15:27


spo84321719

Ponad 160 utalentowanych młodych sportowców, którzy regularnie rozwijają swoje umiejętności w Klubach Sportowych Orange, spotka się w czwartek 15 września w Hali Sportowej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie niedaleko Rzeszowa. Będą wśród nich reprezentanci naszego regionu, którzy zawalczą o miejsca na podium. Trening dla zawodników w trakcie rozgrywek przeprowadzą wybitni, polscy sportowcy: Jerzy Dudek, Milena Radecka oraz Marcin Urbaś, którzy wspierają program.

Wyniki badań wskazują, że dzieci regularnie uprawiające sport są zdrowsze i lepiej radzą sobie ze stresem. Znacznie szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami oraz osiągają lepsze wyniki w nauce. Za sprawą aktywności fizycznej uczą się one dyscypliny, motywacji i odwagi. Nabierają wiary w siebie i wzmacniają hart ducha. Mimo to, sprawność fizyczna młodych ludzi w Polsce z roku na rok się pogarsza .


Dlatego Orange Polska od 2014 roku prowadzi program Kluby Sportowe Orange, który promuje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród lokalnych społeczności. W ramach współpracy z wybranymi do programu klubami, wyposaża je w profesjonalny sprzęt


i zapewnia stałe wsparcie merytoryczne.


Wracamy do kolejnych rozgrywek międzyklubowych po niezwykle sportowych wakacjach. Euro 2016 i Igrzyska Olimpijskie w Rio z pewnością pokazały naszym młodym sportowcom, że warto wierzyć w swoje umiejętności i cały czas się doskonalić. Liczę, że podczas piątego spotkania klubów z regionu, zawodnicy pokażą nam rywalizację na najwyższym poziomie oraz ogromne zaangażowanie – mówi Milena Radecka, ambasadorka programu Kluby Sportowe Orange.


Obecnie 100 klubów objętych programem bierze udział w regionalnych rozgrywkach. To kolejna (po „Pucharze Orange”) możliwość dla młodych sportowców do poznania zawodników z pozostałych klubów oraz bezpośredniej rywalizacji. Spotkanie w Tyczynie niedaleko Rzeszowa to również wyjątkowa okazja do wspólnego treningu z: Jerzym Dudkiem Mileną Radecką oraz Marcinem Urbasiem, którzy chętnie doradzają i dopingują młodych zawodników.


Na potrzeby Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange, eksperci opracowali specjalne konkurencje. Niwelują one różnice wiekowe pomiędzy dziećmi i dodatkowo rozwijają je poza dyscypliną, którą na co dzień trenują. Każde sportowe wyzwanie, z którym mierzyć się będą młodzi zawodnicy łączy w sobie elementy piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i lekkoatletyki.


To co wyróżnia Kluby Sportowe Orange spośród innych programów, to ich multidycyplinarny charakter. Młodzi zawodnicy równolegle ćwiczą i rozwijają się w 5 dyscyplinach. To bardzo dobrze wpływa na ich ogólną sprawność. Ja sam swoim podopiecznym zawsze powtarzam, żeby na początku drogi nie ograniczali się tylko do piłki nożnej. Najlepszymi sportowcami zostają osoby wszechstronne – mówi Jerzy Dudek, ekspert merytoryczny programu.


Do końca listopada 2016 r. trenerzy, eksperci i ambasadorzy programu odwiedzą łącznie 8 miast – po Tyczynie niedaleko Rzeszowa, rozgrywki odbędą się jeszcze w Szczecinie, Krakowie i Warszawie.


Uczestnicy Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Tyczynie:


1. MUKS Sparta Rzeszów – Rzeszów, woj. podkarpackie


2. UKS Żaki – Bircza, woj. podkarpackie


3. UKS Gladiator Przemyśl – Przemyśl, woj. podkarpackie


4. KSO Kaszyce – Kaszyce, woj. podkarpackie


5. UKS Olimp Stubno – Stubno, woj. podkarpackie


6. UKS Hercules Brzostek – Brzostek, woj. podkarpackie


7. OSP w Krzeszowie – Krzeszów, woj. podkarpackie


8. UKS ESKA – Tarnobrzeg, woj. podkarpackie


9. SKS Zalasovia – Zalasowa, woj. małopolskie


10. LKS Szumy – Susiec, woj. lubelskie


11. KS Heksa – Niedrzwica Duża, woj. lubelskie


12. SKS Samson – Zagnańsk, woj. świętokrzyskie


Harmonogram Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Tyczynie:


Hala Sportowa Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II, ul. Grunwaldzka 31,


36-020 Tyczyn


10.00 - 10.30 – przyjazd drużyn, powitanie, losowanie grup


10.30 - 12.30 – I faza rozgrywek


12.30 - 13.30 – przerwa w rywalizacji (uczestnicy idą na lunch, w tym samym czasie odbywają się warsztaty trickboardowe)


13.30 - 14.00 – aktywności sportowe z udziałem Ambasadorów KSO


14.00 - 15.40 – II faza rozgrywek, na zakończenie mecz Ambasadorzy i trenerzy Orange kontra zawodnicy


15.40 - 15.50 – ceremonia wręczenia pucharów, medali pamiątkowych i zakończenie turnieju


15.50 - 16.00 – zakończenie Regionalnych rozgrywek KSO (autografy i wspólne zdjęcia z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką i Marcinem Urbasiem)


Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki. Partnerem programu została firma New Balance.


Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.spo_spo843217192

Zobacz również: