Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Rzeszowski kierowca GSMP 2016 Marcin Wrona wystąpi w Banovcach na Słowacji

Dodano: 30.07.16 13:39


spo90752416

W najbliższy weekend 29-31 lipca Marcin pojawi się na jednej z najpopularniejszych tras wyścigowych w kalendarzu wyścigów górskich – Autopola Jankov Vrsok 2016. Podczas zbliżającego się wyścigu kibice zobaczą aż 109 zawodników, którzy rywalizować będą w ramach FIA CEZ Hill Climb Championship, Mistrzostw Polski i Mistrzostw Słowacji. Wśród tak licznej grupy zawodników jest aż 44 Polaków, w tym Marcin Wrona, który wystartuje Hondą Civic Type-R w klasie A/FIA-2000.

Podczas słowackich rund będzie rywalizował nie tylko z polską konkurencją, ale i zawodnikami z Austrii, Włoch, Chorwacji, Czech i Słowacji.


Marcin Wrona: Połowa sezonu już za mną. Teraz przychodzi czas na nową Słowacką trasę w okolicy Banovców nad Bebravou. Nie jechałem tego wyścigu w sezonie 2015, a odcinek znam tylko z onboardów. Żeby móc pojechać naprawdę szybko muszę poznać jej charakterystykę podczas podjazdów treningowych oraz zapoznania w piątek przed zawodami. Trasa wydaje się być szybka i miejscami techniczna. Jest na niej wiele sekcji, które trzeba dobrze przejechać żeby nie stracić prędkości i dobrze złożyć się do kolejnego zakrętu.


W klasie A/FIA-2000 sytuacja wygląda bardzo obiecująco. Po rundach w Załużu, na Magurze i Limanowej jestem na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej i na 3 pozycji w gr. A. Jadę na Słowację z myślą utrzymania mojej pozycji.


Zapraszam wszystkich kibiców do Banovców na wyścig Autopola Jankov Vrsok 2016 już w ten weekend 29-31 lipca!


Zobacz również: