SPORT

Kolejne medale w biathlonie !!!

Dodano: 17.03.15 10:36

spo97169277

Dwa srebrne medale wywalczył biathlonista IKN Górnik Iwonicz-Zdrój Dawid Stanisz podczas Mistrzostw Polski młodzików i młodzików młodszych (Duszniki Zdrój, 5-8.03.2015). Zawody te były Finałem Narodowego Programu Rozwoju biathlonu "Celuj w Igrzyska".

Dawid stawał dwukrotnie na drugim stopniu podium w kategorii młodzików młodszych zarówno w biegu indywidualnym jak i w sprincie. Sztafeta "Górnika" w składzie: Paweł Kania, Dawid Stanisz i Krystian Ferenc ukończyła rywalizację na 5 miejscu.

Podczas tych zawodów rywalizowały także inne kategorie wiekowe w zawodach Pucharu Polski. W grupie juniorów swoją klasę potwierdził Rafał Penar, który zwyciężył zarówno w biegu indywidualnym jak i w biegu sprinterskim. W "sprincie" na 10 km pokonał wszystkich seniorów.

W klasyfikacji generalnej "Celuj w Igrzyska" w kategorii młodzików młodszych zwyciężył Dawid Stanisz. W juniorkach młodszych Kamila Cichoń stanęła na trzecim stopniu podium. W punktacji zespołowej IKN Górnik Iwonicz-Zdrój sklasyfikowany został na 4 miejscu.