Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Rzeszowska odsłona kampanii Time to Move!

Dodano: 24.10.18 11:01


akt10174302

Rzeszowska odsłona kampanii Time to Move!

34 kraje europejskie, w tym Polska, w tym miasto Rzeszów bierze udział w kampanii Time to Move organizowanej w październiku przez sieć Eurodesk przy wsparciu programu Erasmus+.


- Kampania Time to Move ma zwrócić uwagę młodych Europejczyków na szanse czekające na nich za granicą oraz popularyzować źródła informacji o międzynarodowej mobilności. To kampania o możliwościach, dzięki którym młody człowiek może wziąć udział w międzynarodowym projekcie, odkrywać Europę lub zyskać doświadczenie potrzebne w przyszłej pracy – informuje Ewa Nowak-Koprowicz z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.


Na stronie inicjatywy timetomove.eurodesk.eu młodzież z całej Europy może uzyskać informacje o studiach, stażach lub wolontariatach za granicą oraz znaleźć ciekawe wydarzenia młodzieżowe. A w październiku jest ich co nie miara! Eksperci Eurodesku zapraszają młodych ludzi do udziału w jesiennych spotkaniach informacyjnych. Udział w większości imprez jest bezpłatny.


W ramach rzeszowskiej odsłony kampanii, obok spotkań informacyjnych, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska w Rzeszowie wraz z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie realizują konkurs pt. Time to Move! Odkrywajmy Europę!


- Od dziś, przez cztery dni na portalu www.europedirect-rzeszow.pl będą pojawiać się pytania dotyczące obszarów działania UE. Każdy kto zna odpowiedź może udać się do jednej z filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie lub do siedziby Europe Direct-Rzeszów przy ul. Sucharskiego 2, pok. 143 po egzemplarz bestsellerowej europejskiej publikacji "Odkryjmy Europę". – wyjaśnia Ewa Nowak-Koprowicz.


Ponadto sieć Eurodesk zaprasza młodych ludzi do udziału w konkursie na projekt koszulki nawiązującej do tematyki kampanii Time to Move. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają nagrody! Szczegóły na portalu eurodesk.pl.


Zobacz również: