SPORT

Krystian Herba na rowerze w Australii

Dodano: 21.01.2014

Krystian Herba na rowerze w Australii

Krystian Herba chce poprawić swój ubiegłoroczny wynik z Chin, gdzie ustanowił kolejny rekord Guinnessa wskakując na rowerze na Shanghai World Financial Center. Teraz zmierzy się z australijskim wysokościowcem Eureka Tower w Melbourne w Australii. Do tego przedsięwzięcia przygotowywał się kilka miesięcy.

Już 4 lutego Krystian Herba zmierzy się z kolejnym wysokościowcem. Tym razem - skacząc na rowerze - chce zdobyć Eureka Tower w Australii. Tuż przed wyjazdem sportowca zaprosił do urzędu marszałek Władysław Ortyl, gdyż samorząd województwa wspiera Herbę w jego przedsięwzięciach.

Za każdym sukcesem powinna stać intensywna praca, wtedy sukces bardziej cieszy, gdy się na niego zapracuje – powiedział na spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim Krystian Herba, dodając, że nie będzie to jednak łatwe przedsięwzięcie: Będzie trudniej niż w Chinach, po pierwsze będzie więcej schodów, po drugie dalej, a po trzecie tam są inne, bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące bezpieczeństwa w budynkach.

Marszałek Władysław Ortyl powiedział, że będzie trzymał za sportowca kciuki: Znakomite rezultaty, wyniki, bicie rekordów w każdym roku, w tym roku też pan Krystian przymierza się do kolejnego rekordu – to jest bardzo dobry element promocji województwa – powiedział marszałek.

Krystian Herba powiedział na spotkaniu, że po Eureka Tower w Australii chce zdobyć na rowerze Empire State Building w Stanach Zjednoczonych. Bogdan Romaniuk w imieniu zarządu województwa zadeklarował wstępną pomoc w tym projekcie.

Krystian Herba, skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie i do niego w tej konkurencji należy ustanowiony w Szanghaju Rekord Guinnessa. Jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników. Uczestnik i finalista wielu światowych imprez, pięciokrotny medalista Mistrzostw Polski. Jako reprezentant Polski w latach 1999-2008, ponad 70 razy stawał na podium podczas zawodów ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Autor: Marek Grzesik