Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Tymoteusz Malik i Konrad Płoch powołani na Mistrzostwa Świata Juniorów w Badmintonie.

Dodano: 02.10.17 12:32


spo1781512

Bardzo dobra wiadomość dotarła na Podkarpacie z Polskiego Związku Badmintona. Dwóch naszych zawodników otrzymało powołanie do reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwa Świata Juniorów, które w dniach 16 – 22.10.2017r. rozegrane zostaną w Azji w dalekiej Indonezji w miejscowości Yogyakarta. Są to Tymoteusz Malik oraz Konrad Płoch. 18 – letni badmintonista Tymoteusz Malik to wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg, a w chwili obecnej zawodnik Stali Nowa Dęba.

To również wielka satysfakcja dla pierwszego trenera, a jednocześnie taty Tymka Piotra Malika, który swojego syna tak pozytywnie badmintonem zainspirował w wieku 7 lat oraz dwójki trenerów Stali Nowa Dęba: Adama Bunio i Mateusza Czachora.


Konrad Płoch to zawodnik UKS Start Widełka za uzyskanie powołania na Mistrzostwa Świata, w których wystąpi w dwóch grach, grze mieszanej z Aleksandrą Goszczyńską (UKSB Milenium Warszawa), oraz w grze podwójnej mężczyzn w parze z Adamem Szolcem (KS Hubertus Zalesie Górne). Konrad wychowanek trenera Piotra Surowca, w swojej karierze sportowej odniósł wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. ​


Marek Grzesik

Zobacz również: