SPORT

Polacy pokonali Rosjan w Katarze

Dodano: 21.01.15 14:07

spo22696310

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wygrała z Rosją 26:25 (12:13) w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej podczas mistrzostw świata 2015, które są rozgrywane w Katarze. Biało-Czerwoni niemal przez całe spotkanie gonili rywali, ale w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść – relacjonuje portal Onet.

Komentator Onetu pisze dalej: „Mecze Polski z Rosją od wielu lat są zawsze zacięte. W ostatnim czasie nasza kadra dobrze radziła sobie ze Sborną podczas mistrzowskich turniejów. Kibice zapewne pamiętają mecz sprzed roku na mistrzostwach Europy w Danii. Wówczas Polacy przegrywali do przerwy 10:14 i byli bliscy odpadnięcia z turnieju, ale na drugą połowę wyszli zmobilizowani, odrobili straty i uciekli spod topora. Tym razem sytuacja nie była tak dramatyczna, ale stawka meczu była wysoka.

Dzie¬sięć minut przed koń¬cem Ro¬sja¬nie pro¬wa¬dzi¬li 22:21. W akcji ofen¬syw¬nej dwu¬mi¬nu¬to¬wą karę zła¬pał Ro¬jew¬ski, a Dmi¬trij Żyt¬ni¬kow pod¬wyż¬szył pro¬wa¬dze¬nie swo¬je¬go ze¬spo¬łu. Zro¬bi¬ło się nie¬cie¬ka¬wie. Na do¬miar złego Gor¬bok do¬rzu¬cił jesz¬cze jedno tra¬fie¬nie (24:21).

Nasi szczy¬pior¬ni¬ści raz jesz¬cze pu¬ści¬li się w po¬ścig. W 25. mi¬nu¬cie tra¬ci¬li tylko jedną bram¬kę. Dwie mi¬nu¬ty póź¬niej Mi¬chał Ju¬rec¬ki do¬pro¬wa¬dził do wy¬rów¬na¬nia. Nie¬ste¬ty w ko¬lej¬nej akcji Igro¬pu¬lo był fau¬lo¬wa¬ny, sę¬dzia po¬ka¬zał na siód¬my metr, a karę otrzy¬mał Bar¬tosz Ju¬rec¬ki. Po¬la-cy po¬ra¬dzi¬li sobie jed¬nak w osła¬bie¬niu i na gola Igro¬pu¬lo pięk¬nie zri¬po¬sto¬wał Bie¬lec¬ki.

Koń¬ców¬ka była wiel¬ką wojną ner¬wów. Kamil Sy¬przak w 59. mi¬nu¬cie był fau¬lo¬wa¬ny przez Je-go¬ra Jew¬do¬ki¬mo¬wa który zo¬stał ode¬sła¬ny na karę, a Adam Wi¬śniew¬ski po chwi¬li tra¬fił ze skrzy¬dła na 26:25 dla re¬pre¬zen¬ta¬cji Pol¬ski”.

A my ze swojej strony chcemy dodać, że jest to sukces tym większy, gdyż w noc poprzedzającą mecz w hotelu, w którym mieszkali Polacy, nad ich głowami odbywała się jakaś arabska balanga. Nie pomagały interwencje, balanga trwała dość długo. I tak, niewyspani i zmęczeni krzykami balangowiczów, stawili się do ważnej rozgrywki. I się udało. Polak potrafi mimo wszystko… (p)