SPORT

Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Biegach

Dodano: 30.07.15 07:34

spo49677546

Mistrzostwa Polski - Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Biegach Górskich na Długich Dystansach Stylem Anglosaskim, 25-26.07.2015R. w Międzygórze.

W ubiegły weekend (25-26.07.2015) po raz XXIII w Międzygórzu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych, Juniorów i Seniorów - Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Biegach Górskich stylem Anglosaskim.

W zawodach tych uczestniczyła 15 osobowa grupa młodych lekkoatletów z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Dwudniowa rywalizacja zakończyła się dla zawodników i ich trenera Grzegorza Oleksyka pełnym sukcesem.

Młodzi lekkoatleci, mimo, że w starszych grupach wiekowych startowały tylko dwie haliczanki zdobyli w klasyfikacji klubowej 37 pkt i zajęli drugie miejsce.

I miejsce zajął Team Opoczno a III LKB Rudnik. Łącznie sklasyfikowano 19 zespołów.

Również indywidualnie większość haliczan plasowała się na medalowych i punktowanych miejscach.

W pierwszym dniu imprezy wśród juniorek na dystansie 4,8 km czwarte miejsce zajęła Edyta Bielec a wśród juniorek młodszych (również 4,8 km) na tym samym miejscu uplasowała się Justyna Augustyn.

W drugim dniu rywalizacji zawody rozpoczęły się od biegów towarzyszących tzw. "krasnali" (ur. w 2006 i młodsi).

W tej grupie wśród chłopców I miejsce zajął najmłodszy zawodnik Miłosz Kocik, natomiast wśród dziewcząt II miejsce zajęła druga najmłodsza biegaczka Izabela Matiasik.

W kolejnym biegu chłopców młodszych (ur. w 2004-05 - dystans 0,9 km) również dominowali zawodnicy z klubu z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Na I miejscu przybiegł Kamil Zabłocki, na V Nikodem Gwóźdź a na VI Paweł Kuc. Bieg ukończyło 13 zawodników.

Tuż za chłopcami, w tej samej kategorii wiekowej wystartowały dziewczęta. W tej grupie dominacja naszych zawodniczek była jeszcze większa.

Na I miejscu przybiegła Alicja Matiasik, na II Kinga Zabłocka, na IV - Oliwia Chrapkiewicz, a na V - Julia Kocik.

Bieg ukończyło 12 dziewcząt.

W kolejnym biegu dziewcząt starszych (ur. w 2002-03 na dystansie 1,5 km) zwyciężyła Urszula Filip. Występ Urszuli był największą niespodzianką II dnia zawodów, gdyż zawodniczka na podobnych zawodach w kwietniu w Ustrzykach Dolnych zajęła VIII miejsce.

Pozostałe zawodniczki również dzielnie walczyły. VII miejsce zajęła Wiktoria Gwóźdź, IX - Zuzanna Terlecka, a XIII Karolina Matiasik. Ukończyło 19 zawodniczek.

Po zawodach trener Grzegorz Oleksyk nie krył swojego zadowolenia ze wszystkich podopiecznych. Stwierdził, że wszyscy pobiegli bardzo dobrze i co warte podkreślenia każdy z naszych zawodników i zawodniczek walczyli do ostatniego metra trasy.