Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Akademickie Mistrzostwa Polski

Dodano: 16.05.18 14:06


spo66348826

Akademickie Mistrzostwa Polski

12 maja 2018 roku w Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyły się V Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. W turnieju brało udział 102 zawodników z 36 uczelni z całej Polski. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Leżajskiego Klubu Karate Kyokushin zdobywając złoty i srebrny medal tych mistrzostw.


Julia Żak, reprezentująca Uniwersytet Jagielloński wywalczyła złoto w kategorii -60 kg. Julia w pięknym stylu wygrała dwie walki przed czasem przez ipon techniką mawashi geri jodan. Warto w tym miejscu dodać, że jest to już trzeci złoty medal Mistrzostw Polski zdobyty przez Julię w odstępie 6 miesięcy. Na swoim koncie ma zdobyty złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (18-21 lat) w 2017r. oraz Mistrzostwo Polski seniorek wywalczone 21 kwietnia 2018 w Limanowej.


Druga nasza zawodniczka Izabela Dec po wygranych dwóch pojedynkach przez wazari uplasowała się na 2 miejscu. Decyzją trenera sensei Dariusza Burdy ze względu na kontuzję nabytą w eliminacjach Iza odpuściła walkę finałową.


Marek Grzesik

Zobacz również: