Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

VIII Gala Sportu Młodzieżowego

Dodano: 29.04.16 17:10


spo68993839

Podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze sportowi z Podkarpacia otrzymali stypendia oraz nagrody zarządu województwa. Pamiątkowe dyplomy wręczyła wicemarszałek Maria Kurowska.

W tym roku zarząd województwa przeznaczył na stypendia sportowe 399 600 tys. zł, a na nagrody 65 tys. zł. Stypendia przyznano 127 osobom. Ich wysokość uzależniona jest od kategorii wiekowej zawodników oraz ich osiągnięć sportowych.


Nagrody zarząd województwa postanowił przyznać 6 osobom, które swoją społeczną pracą przyczyniły się do rozwoju sportu dzieci i młodzieży na terenie województwa podkarpackiego. Jednocześnie Barbara Górska i Robert Karnasiewicz otrzymali nagrody za całokształt działalności na rzecz sportu.


Największą grupą nagrodzonych są trenerzy, którzy zostali docenieni za osiągnięcia ich podopiecznych w roku 2015. Wyniki przez nich osiągane to medale Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, a także udział i medale Mistrzostw Świata.


Nagrody otrzymało także 17 zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w tym - z inicjatywy Zarządu Województwa Podkarpackiego - kickbokser Mateusz Kubiszyn (Sokół Jarosław), który w ubiegłym roku zdobył złoty medal Mistrzostw Świata rozgrywanych w Irlandii.


gsm2Podczas gali wicemarszałek Maria Kurowska wręczyła też odznaczenie „Za zasługi dla sportu” panu Gabrielowi Szajnie oraz wyróżnienia Ministerstwa Sportu i Turystyki dla Klaudii Pieprzak i Bartłomieja Stója.


Za oprawę muzyczną gali odpowiedzialna była orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.


Pełną relację wideo obejrzysz na naszym Facebooku.


gsm3Monika Konopka


Fot. Michał Mielniczuk


Biuro prasowe UMWP


Zobacz również: