Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

25. Rajd Rzeszowski ERC

Dodano: 30.07.16 13:23


spo81643582

Już w przyszłym tygodniu Rajd Rzeszowski zadebiutuje w cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC). Listę zgłoszeń, na której znalazło się łącznie 90 załóg, otwierają wielokrotni zwycięzcy rajdu, broniący tytułu Mistrza Europy Kajetan Kajetanowicz oraz Bryan Bouffier.

Dla Bouffier’a będzie to drugi w tym roku start w Rajdowych Mistrzostwach Europy, po Kenotek Ypres Rally, którego z powodu awarii nie ukończył, zdobywając jednak punkty za wygranie pierwszego etapu. Francuz, który na koncie ma trzy tytuły Mistrza Polski, a Rajd Rzeszowski wygrywał już cztery razy, będąc pod tym względem rekordzistą, pojedzie w Rzeszowie Citroenem DS3 R5 w barwach zespołu Gemini Clinic Rally Team.


Najgroźniejszym rywalem Bouffier’a będzie aktualny Rajdowy Mistrz Europy i lider tegorocznego cyklu, Kajetan Kajetanowicz, który na najwyższym stopniu podium stawał w Rzeszowie już dwa razy. Kajto jest jednym z sześciu polskich kierowców zgłoszonych w ERC, którzy poprowadzą Forda Fiestę R5. Taką samą rajdową „bronią” dysponują bowiem Rajdowy Mistrz Polski 2015 Łukasz Habaj, obecny lider Castrol Inter Cars RSMP i zarazem dwukrotny tryumfator Rajdu Rzeszowskiego Grzegorz Grzyb, a także stali uczestnicy mistrzostw starego kontynentu, Jarosław Kołtun i Tomasz Kasperczyk oraz Tomasz Brzeziński. Samochody R5 przywożą również zawodnicy z zagranicy: Raul Jeets (Skoda Fabia R5), Dávid Botka (Citroen DS3 R5), János Puskádi i Antonín Tlusťák (obaj Fabia R5).


Po odpuszczeniu Rajdu Estonii do walki wraca Wojciech Chuchała, który w swojej ojczyźnie bronił będzie prowadzenia w klasyfikacji ERC2, mierząc się m.in. z Tiborem Érdim Juniorem. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w ERC3, pomiędzy Muratem Bostancim, Nikolayem Gryazinem, László Németem, Alexandru Filipem oraz Tomaszem Grycem.


25rr2Do rundy Rajdowych Mistrzostw Europy zgłosiło się łącznie 35 zawodników, w sumie w rajdzie udział weźmie 90 załóg.

Zobacz również: