Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Drużynowe Mistrzostwo Podkarpacia obronione

Dodano: 02.06.17 11:54


spo91867844

W ostatnią sobotę, 27 maja 2017r., Krośnieński Klub Kyokushin Karate, pod przewodnictwem shihana Romana Woźniaka, zorganizował XIX Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. W zawodach uczestniczyło 267 zawodników z 21 klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate, w 12 kategoriach kata i 29 kumite. Nad prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji, w krośnieńskiej hali MOSiR, czuwał, jako sędzia główny, shihan Tadeusz Krygowski.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 44 zawodników, którzy, po raz kolejny przynieśli dumę swojemu Klubowi, zdobywając łącznie 33 puchary (13 pierwszych miejsc, 10 drugich i 10 trzecich) co dało 105 pkt. licząc wszystkie kategorie wiekowe.


W klasyfikacji drużynowej (pod uwagę wzięto sumę punktów od kategorii młodzik) Krośnieński KKK zdobył 45 punktów, zdecydowanie obejmując pierwsze miejsce wśród 21 klubów.


Nie sposób opisać każda walkę fighterów Krośnieńskiego KKK lub wykonane kata, jednakże należy wspomnieć o dwóch zawodnikach, którzy wywalczyli podwójne złote trofea.


Wiktoria Bilska - jej pokazowe wykonanie kata w drugiej turze dało tej utalentowanej zawodniczce zwycięstwo, mimo że po pierwszej turze była czwarta. W kumite Wiktoria szła jak burza, prezentując szeroki wachlarz skutecznych technik, które również i w tej konkurencji pozwoliły jej na zajęcie najwyższego miejsca na podium.


Jakub Prajsnar prowadził po pierwszej turze kata, druga tura dla Kuby była „czystą formalnością” - pewnie wygrał tę konkurencję. W kumite Jakub nie pozostawił przeciwnikom żadnych złudzeń, po wygraniu trzech walk zdobył tytuł dla Najlepszego Kadeta na Podkarpaciu.


W tym roku mija 40 lat istnienia sekcji karate kyokushin w Krośnie oraz 25 lat od rejestracji Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Z tej okazji shihan Roman Woźniak podczas otwarcia Mistrzostw wręczył statuetkę dla sensei Ireneusza Kaszy


Krośnieński KKK obronił tytuł najlepszej drużyny na Podkarpaciu. Od 12 lat nie schodzimy z drużynowego podium na Mistrzostwach Podkarpacia ( 8 razy Mistrzostwo, 3 razy Wicemistrzostwo i 1 raz trzecie miejsce)


Marek Grzesik


Zobacz również: