Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

GWIAZDY MÓWIĄ


Taniec daje możliwość wyżycia się emocjonalnego, wyładowania wszystkiego, co w nas siedzi

Dodano: 18.04.17 13:51


gwi36014632

Gwiazda uwielbia aktywność fizyczną. Regularnie ćwiczy na siłowni, uczestniczy w zajęciach fitness, a także tańczy. Chętnie bierze udział np. w zajęciach pole dance. Aktorka uważa, że taniec umożliwia kobietom nie tylko pracę nad sylwetką i wdzięk, lecz także pozwala rozładować nadmiar emocji i skupić się wyłącznie na samych sobie.

Anna Matysiak przez sześć lat uczyła się w warszawskiej szkole baletowej. Twierdzi, że dzięki temu nabyła nie tylko umiejętności taneczne, lecz także wyrobiła w sobie nawyk aktywności fizycznej. Od tego czasu stara się dbać o swoje ciało: regularnie trenuje i zdrowo się odżywia.


– To wszystko sprawia, że lepiej później się prezentuje nasza skóra i makijaż na twarzy – mówi aktorka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.


Gwiazda serialu „Klan” nie przywiązuje się do konkretnego rodzaju aktywności fizycznej. Lubi różnorodność, chętnie próbuje więc różnorakich dyscyplin sportu. Uczestniczy w zajęciach tanecznych np. pole dance, treningach fitness, jak trening na trampolinach, ćwiczy też na siłowni. Nie przepada natomiast za wciąż niezwykle popularnym wśród Polaków bieganiem.


– Ale też nie za bardzo mogę, bo jestem po operacji kolana, więc na szczęście to bieganie nie jest wskazane w moim wypadku – mówi Anna Matysiak.


W ostatnich latach gwiazda koncentrowała się raczej na karierze aktorskiej niż tanecznej, nadal jednak kocha tańczyć. Jej zdaniem ta forma aktywności fizycznej bardzo dużo daje kobietom. Jest jeden z momentów w ciągu dnia, gdy można się całkowicie zatracić w chwili obecnej, zatrzymać się w codziennym biegu, nie myśleć o problemach i czekających na realizację obowiązkach.


– Kiedy się tańczy i się poddaje temu rytmowi, muzyce, temu flow, to rzeczywiście jest się w tym danym momencie, w danej sekundzie, i przeżywa się ją na sto procent – mówi Anna Matysiak.


Aktorka przyznaje, że regularne treningi taneczne przynoszą również profity związane z fizycznością: poprawiają kondycję, rzeźbią ciało, wzmacniają mięśnie. Ważniejsze są dla niej jednak aspekty psychiczne: możliwość pobycia z samą sobą, rozładowanie nadmiaru emocji, często negatywnych, a tym samym poprawa nastroju.


źródło:newseria.pl

Zobacz również: