Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

GWIAZDY MÓWIĄ

Michał, Jacek i one... w pigułce

Dodano: 04.08.17 11:21


gwi36666222

Zespół Ich Troje został powołany do życia dokładnie 3 listopada 1995 roku w Łodzi. Przez pięć pierwszych lat swojej działalności był mało znaną grupą muzyczną, tworzyli go: Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Magda Femme, wówczas jeszcze Pokora. Wspólnie nagrali cztery płyty studyjne: "Intro", "ITI Cd.", "The best of... " i "3".

"A wszystko to..." Magda


Popularność przyniosła im zawarta na tym ostatnim albumie piosenka "A wszystko to... Bo Ciebie kocham", będąca coverem "Alles aus Liebe" niemieckiego zespołu Die Toten Hosen. W 2001 roku Femme odeszła ze składu. Zastąpiła ją Justyna Majkowska, z którą zespół nagrał kolejne dwie płyty: "Ad. 4" i Po piąte... a niech gadają". Wokalistka zaśpiewała także na krążku "The Best of Ich Troje". Podczas koncertów zespołowi towarzyszyła grupa taneczna, w której za choreografię odpowiadała Marta Wiśniewska.


O twórczości grupy stało się naprawdę głośno w 2001 roku dzięki piosence "Powiedz", która znalazła się na płycie "Ad. 4". Zespół wygrał tym utworem nagrodę publiczności na festiwalu w Opolu, reprezentował także Polskę podczas Festiwalu Piosenki Nadbałtyckiej w Karlshamn, gdzie także zdobył uznanie widzów oraz jurorów, zajmując pierwsze miejsce.


Justyna "Powiedz"


W listopadzie 2002 roku zespół Ich Troje przyjął zaproszenie do udziału w niemieckich eliminacjach do 48. Konkursu Piosenki Eurowizji. W tym samym czasie grupa pojawiła się także na liście finalistów polskich selekcji, które ostatecznie wygrali w styczniu z utworem "Keine Grenzen - Żadnych granic", zostając tym samym reprezentantem Polski podczas finału imprezy. Dwa miesiące później, już jako polscy reprezentanci, wystąpili razem z niemiecką wokalistką Elli Mücke pod nazwą Troje podczas niemieckiego finału selekcji, wykonując utwór "Liebe macht Spaß", z którym zajęli ostatecznie szóste miejsce. W maju zespół zaśpiewał w finale 48. Konkursu Piosenki Eurowizji i zakończył udział na siódmym miejscu w finale, osiągając drugi najwyższy wynik dla kraju w historii startów polskich reprezentantów. Po udziale w finale Konkursu Piosenki Eurowizji zespół opuściła Justyna. Nową wokalistką zespołu została wówczas Anna Świątczak, laureatka programu telewizyjnego "Szansa na sukces", w którym wyśpiewała sobie zwycięstwo piosenką Sławy Przybylskiej "Pamiętasz, była jesień".


"Ostatni przystanek" Anny


To właśnie z nią Michał i Jacek nagrali, jak zapowiadali, "pożegnalny album "6-ty - Ostatni Przystanek". Dokładnie 31 grudnia 2004 roku, zespół oficjalnie zakończył swoją działalność. Jednak, ku uciesze fanów, nie na długo. Został reaktywowany po festiwalu Top Trendy w Sopocie w 2005 roku. Pod jego koniec Ich Troje zgłosiło dwie swoje piosenki do polskich eliminacji eurowizyjnych. W styczniu następnego roku grupa w powiększonym składzie - wraz z Real McCoy'em i byłymi wokalistkami zespołu: Magdą Femme i Justyną Majkowską - wygrała eliminacje do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem "Follow My Heart". Podczas rundy półfinałowej konkursu zespół otrzymał łącznie 70 punktów i zajął 11. miejsce, nie klasyfikując się do finału, do którego zabrakło mu zaledwie sześciu punktów.


W międzyczasie zespół wystąpił na festiwalu Sopot Hit Festiwal, gdzie z piosenką „"Play in Team" zajął drugie miejsce. Z Anią Świątczak zespół rejestruje jeszcze dwa materiały: "7 grzechów głównych" i "Ósmy, obcy pasażer". W 2010 roku wokalistka decyduje się opuścić chłopaków. Zastępuje ją Jeanette Vik, 23-letnia Norweżka polskiego pochodzenia. Wokalistka nie poradziła sobie jednak z barierą językową. Do Ich Troje dołącza Justyna Panfilewicz. Zespół razem z nią zagrał m.in. na festiwalu Top Trendy 2012.


"Zremiksowanie" Jeanette, Justyny i Marty


W końcu i Panfilewicz postanowiła osierocić zespół w marcu 2013 roku. Jej miejsce zajęła Marta Milan. To z nią Ich Troje zagrało kilka koncertów w USA, a w 2014 roku zespół zorganizował koncert "Domówka u Wiśniewskiego", który na żywo transmitowała telewizja TVR.


W sierpniu 2015 roku Ich Troje wystąpiło na koncercie emitowanym w Polsacie "Disco pod Gwiazdami", podczas którego, Wiśniewski ogłosił trasę koncertową z okazji 20-lecia istnienia zespołu. Grupa zagrała m.in. w Arłamowie, Częstochowie, Wrocławiu i Kielcach. Trasę zakończył kameralny koncert w krakowskim Teatrze STU w dniu urodzin Michała, 9 września 2016 roku. Ich troje z okazji jubileuszu nagrywa też album "Remixed" z największymi przebojami w nowych aranżacjach.


"Pierwiastek" z Agaty


Po urodzinowej trasie Milan odchodzi z Ich Troje. Na jej miejscu w lutym 2017 roku pojawia się młodziutka, 18-letnia Agata Buczkowska, uczestniczka "The Voice of Poland". Z nową wokalistką grupa zapowiedziała wydanie dziewiątej płyty studyjnej, zatytułowanej "Pierwiastek z dziewięciu", której premiera ma odbyć się 11 listopada. Płytę zapowiada singiel i teledysk "Letnia przygoda".


Opracował MARCIN KALITA


Fot. Marcin Kalita, archiwumgwi_gwi366662222

Zobacz również: