Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

GWIAZDY MÓWIĄ

jak nie dopuścić, by negatywne emocje zdominowały codzienne życie...

Dodano: 19.03.18 15:26


gwi40311123

Anna Samusionek uczy kobiety, jak nie poddawać się negatywnym emocjom

Aktorka prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet. Uczy jak nie dopuścić, by negatywne emocje zdominowały codzienne życie. Gwiazda serialu „Na Wspólnej” twierdzi, że pierwsze uczestniczki jej spotkań już odczuwają pozytywne efekty proponowanych przez nią ćwiczeń.


Anna Samusionek na co dzień pracuje na planie serialu „Na Wspólnej”, w którym wciela się w postać właścicielki agencji nieruchomości Ilony Zdybickiej. Nie rezygnując z aktorstwa, szuka jednak także innych sposobów na spełnienie zawodowe. Od kilku miesięcy gwiazda prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet zatytułowane „Jestem emocją”.


– Stworzyłam półtoragodzinne zajęcia, w trakcie których sprzedaję swój osobisty pakiet poparty naukowymi badaniami dotyczący tego, jak nie dać się zdominować negatywnym emocjom w swoim życiu – mówi Anna Samusionek agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.


Przy tworzeniu warsztatu „Jestem emocją” aktorka pełniła funkcję scenarzystki, reżyserki oraz prelegentki. Zawarła w nim zarówno wiedzę teoretyczną z zakresu psychologii, jak i praktyczne ćwiczenia dotyczące panowania nad emocjami, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, oraz pozytywnego nastawienia wobec życia. Gwiazda podkreśla, że jako prowadząca tego rodzaju zajęcia jest wiarygodna, wszystkie rady i ćwiczenia wypróbowała bowiem na sobie.


– Osoby, które w tym uczestniczą, rzeczywiście z takim przekonaniem wychodzą. Często gdy mam okazję spotkać je później, mówią: robiłem jakieś ćwiczenie, pomagało mi. To mój autorski projekt, cieszę się, że jakoś wyszedł – mówi Anna Samusionek.


Gwiazda zdaje sobie sprawę z tego, że jej warsztaty nie stanowią doskonałego remedium na życiowe kryzysy – do każdego tego rodzaju zdarzenia człowiek podchodzi bowiem na nowo. Wiedza, jaką dzieli się z uczestniczkami spotkań, przygotowuje jednak na ewentualne nadejście problemów, daje źródło siły i pomaga radzić sobie z emocjami towarzyszącymi negatywnym zdarzeniom.


– To tak samo jak z bieganiem – jeżeli nie biegamy codziennie, to maratonu nie przebiegniemy, ale jeżeli biegamy codziennie, nawet po trochu, to i ten maraton damy radę zrobić – mówi Anna Samusionek.


źródło:newseria.pl

Zobacz również: