Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

GWIAZDY MÓWIĄ

Donatan (Witolad Czamara): Rozwijać się cały czas!

Dodano: 13.07.15 14:42


gwi77101447

Z Donatanem, czyli Witoldem Czamarą, polskim muzykiem, producentem muzycznym i inżynierem dźwięku oraz reprezentantem Polski na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 roku – w duecie z Cleo, rozmawiał Łukasz Cichy.

Gdybyście mogli, zagralibyście jeszcze raz podczas Eurowizji?


– Oczywiście, bez problemu, bo Eurowizja to wspaniałe doświadczenie i ogromna szkoła koncertowa, doskonała organizacja i miejsce, gdzie tak naprawdę można poznać dużą scenę.


Jakie macie marzenia artystyczne?


– Nasze marzenie to rozwijać się cały czas, szukać nowych połączeń, tak jak zrobiłem teraz utwór „Pełnia” z Marylą Rodowicz. Chcę odważnie poszukiwać nowych-starych ludzi, nowych osób do współpracy, szukać czegoś nowego i nie przestawać tego robić.


A jakie plany na przyszłość?


– Robić więcej muzyki, grać jeszcze więcej koncertów i tworzyć jeszcze lepsze teledyski.


Z jakimi wokalistami lub zespołami chcielibyście zagrać lub coś nagrać?


– Wiele jest takich osób. Z przyjemnością z Mrozem, Margaret, Kamilem Bednarkiem czy zespołem Enej albo Kozak System. Jest wielu artystów, których lubimy, z którymi możemy pracować i którzy, że tak powiem, są mili naszemu sercu.


Na kim się wzorujecie? Czym się inspirujecie?


– Moją inspiracją jest muzyka, tak naprawdę leżąca po dwóch przeciwnych stronach: folkowa, nasza, korzenna, słowiańska, ale również amerykańska, szeroko pojęta, czyli jej brzmienie i klimat.


„Wielkopolska Gazeta Lokalna Krotoszyn”


Zobacz również: