Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

GWIAZDY MÓWIĄ

Jan Peszek przygotowuje się do jubileuszu w krakowskim Teatrze STU

Dodano: 24.06.16 18:51


gwi8788550

Aktor już robi plany na 2017 rok. Przygotowuje się do 30-lecia premiery spektaklu „Scenariusz dla trzech aktorów” w krakowskim Teatrze STU. Wróci także na scenę warszawskiego Teatru Rozmaitości w przedstawieniu Grzegorza Jarzyny.

Plany Jana Peszka na 2017 rok dotyczą jak na razie przede wszystkim teatru. Aktor zamierza wystąpić w kilku wznawianych po przerwie spektaklach.


– Powrócę na scenę Teatru Rozmaitości do spektaklu Grześka Jarzyny „Uroczystość” i mam nowe perspektywy ról, ale o tym sza – mówi Jan Peszek agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.


Spektakl „Uroczystość” w reżyserii Grzegorza Jarzyny, który miał premierę w 2001 roku, powstał na kanwie duńskiego filmu pt. „Festen”. Jego akcja toczy się podczas jednego wieczoru, gdy pewna bogata rodzina obchodzi 60. urodziny głowy domu, Helgego. W rolę jubilata ponownie wcieli się Jan Peszek. Aktor przygotowuje się także do ważnego jubileuszu w krakowskim Teatrze Scena STU.


– Będzie taka okrągła rocznica 30 lat grania „Scenariusza dla trzech aktorów” Bogusława Schäffera, więc taka się mała feta odbędzie w styczniu w Teatrze STU w Krakowie – mówi Jan Peszek.


W spektaklu „Scenariusz dla trzech aktorów” Jan Peszek zadebiutował w sezonie 1986/1987. Za rolę tę otrzymał nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza, przyznawaną przez redakcję miesięcznika „Teatr”.


Źródło:newseria.pl


Zobacz również: