MOTORYZACJA

"Moda na odblaski" - finał konkursu

Dodano: 28.10.2013Kilkuset uczniów szkół podstawowych z Podkarpacia wzięło udział w finale konkursu "Moda na odblaski", który odbył się w Rzeszowie. Dzieci zaprezentowały pokazy odblaskowej mody, obejrzały spektakl teatralny i uczyły się zasad bezpieczeństwa na drodze.

"Moda na odblaski" to temat konkursu i hasło programu adresowanego do uczniów klas I-III. Organizatorzy konkursu - Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, postawili sobie za cel zachęcenie środowiska nauczycielskiego do upowszechniania szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ideą konkursu było również zainteresowanie dzieci tematyką bezpieczeństwa na drodze i poprawa znajomości zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

W finale konkursu, który odbył się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie wzięły udział 24 klasy ze szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Podczas finału, w specjalnych 5-minutowych pokazach mody odblaskowej zaprezentowały się dzieci z pięciu szkół, które jako pierwsze zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursie. Oprócz pokazów, dzieci obejrzały też spektakl "Komisarz Bryś" w wykonaniu teatru Bazyl. O zagrożeniach i podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze opowiedział młodym uczestnikom podinsp. Waldemar Pieniowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie.

Zwycięzcami finałowego konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lubeni. Nagrody wręczyli zwycięzcom Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie podinsp. Zdzisław Sudoł oraz Dyrektor Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Agata Wróblewska. Pozostali uczestnicy finałowego pokazu również otrzymali nagrody rzeczowe, wśród których oczywiście nie zabrakło odblasków.

Źródło: KWP