Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

MOTORYZACJA

W sobotę Ponad 80 zabytkowych pojazdów odwiedzi Boguchwałę i Rzeszów

Dodano: 11.06.16 11:40


mot81755881

Wśród „historyków” z lat późniejszych na pewno będą się wyróżniać Fiat 125p 1800 w wersji rajdowej w 1974 roku, malutka BMW isetta i nieco większa BMW 600 na węgierskich numerach. Będzie oczywiście wiele mercedesów i saabów z różnorodnością modeli, a fani tzw. Japonii zobaczą ciekawego Datsuna 120Y oraz nieco współcześniejszą Mazdę MX-5.


Odwiedzający muzeum w Bóbrce pomiędzy godzinami 11:50 a 14:00 będą mogli zobaczyć te wszystkie zabytkowe auta i motocykle rozstawione na drogach pomiędzy sprzętem służącym do wydobycia oraz dystrybucji nafty i gazu. W Bóbrce rozegra się ciekawa próba sprawnościowa, podczas której uczestnicy będą musieli przejechać ustalony odcinek drogowy z średnią prędkością 15 km/h. Pomiar będzie się odbywał przy pomocy fotokomórek i zostanie zmierzony co do tysięcznych sekundy.


Kolejne miejsca gdzie zawita rajd to Niebylec, Boguchwała i Rzeszów. W Niebylcu (15:00 – 17:00) odbędzie się Gymkhana Niebylecka, czyli próba zręcznościowa kierowcy jak i pilota. Warto będzie zobaczyć jak kierowcy będą sobie radzić z torem jazdy z dodatkowymi utrudnieniami, np. szklanka wypełniona wodą.


wsp82Z kolei w Boguchwale (16:15 – 19:00) odbędzie się Super OS (ul. Kwiatkowskiego / Akacjowa) podczas którego zabytkowe pojazdy niczym rajdówki będą pędzić pomiędzy przeszkodami w jeździe czasowej. Potem chwila odpoczynku na boguchwalskim rynku i o 17:30 rozpocznie się konkurs elegancji, gdzie załogi pojazdów będą prezentować swoje auta i motocykle w stylizacji odpowiedniej do wieku swego cacka.


Tuż przed godziną 19:00 mieszkańcy Rzeszowa zobaczą kawalkady tych pojazdów na ulicach Dąbrowskiego, Kopisto jadące do Millenium Hall gdzie odbędzie się ich ostatnia prezentacja z „Wyścigiem na Karowej - Frederique Constant”. Będzie to próba czasowa z elementem dodatkowym, czyli czas przejechania odcinka zostanie przeliczony odpowiednim współczynnikiem odpowiadającym wiekowi pojazdu. Głównym element to wyznaczenie czasu przejazdu stąd z nami będzie Frederique Constant, szwajcarska marka wytwarzająca wysokiej klasy zegarki dla ludzi z pasją. Tę pasję Frederique Constant wyraża w kolekcji związanej z Austinem Healey.


wsp83FOT. P.Hoffman, Kamil Bać


Zobacz również: