Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Puchar Polski w Kartingu Halowym 2016r.

Dodano: 18.10.16 13:43


spo10958818

Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w ostatnią niedzielę (16.10.2016) na obiekcie Silver Hotel & Gokart Center w Szczecinie. Na starcie pojawiła się cała śmietanka polskich zawodników specjalizujących się w kartingu halowym. Były to największe do tej pory organizowane zawody gdzie startować mogli tylko Polscy zawodnicy. Uczestnicy zawodów mogli zgłosić się do jednej z dwóch kategorii wagowych (80kg i 95kg). Obie kategorie zgromadziły łącznie 84 zawodników. Ponad 25 osób podjęło wyzwanie wystartowania w obu kategoriach.

Większość zawodników pojawiła się na szczecińskim obiekcie już w sobotę aby odbyć treningi. Wyniki treningów pokazały, że rywalizacja będzie bardzo wyrównana i o rezultacie końcowym decydować będzie też strategia i chłodna głowa, ponieważ różnice w czasach okrążeń między zawodnikami były minimalne. Po treningach odbył się briefing, na którym wyjaśniono zasady rywalizacji oraz przedstawiono sędziów.


Następnego dnia tj. w niedzielę już od samego rana (07:00) rozpoczęto prawdziwą rywalizację. Zawodnik który startował w danej kategorii wagowej brał udział w 4 wyścigach eliminacyjnych, a następnie w najlepsi awansowali do finału B i A. Przed finałem A odbyły się superkwalifikacje, które polegały na przejechaniu jednego szybkiego okrążenia przez 15 najlepszych zawodników na tym samym gokarcie. Co ciekawe zwycięzcy tej rywalizacji w obu kategoriach następnie wygrali swoje klasyfikacje generalne tj. w 80kg wygrał Jakub Ziobro , a w 95kg wygrał Wojciech Stefaniuk.


Dodatkowo nagrodzono najlepsze zespoły. Zgłoszony zespół musiał mieć 3 zawodników i w sytuacji gdy jakiś zawodnik jechał dwie kategorie należało podać przed startem kategorie z której będą liczone mu punkty. Pierwsze dwa miejsca zajęły lokalny zespoły, tj. na pierwszy miejscu WP Trans (Piotr Wołynka, Adrian Ziejewski, Michał Ryndzionek), przed Silver Stars (Wojciech Stefaniuk, Grzegorz Tychawski, Paweł Frąckowiak), a na trzecim miejscu podium zawodnicy z Podkarpacia z zespołu Procars (Jakub Ziobro, Patryk Zając, Jakub Olechowski).


Pierwsza edycję Pucharu Polski w Kartingu Halowym uważam za bardzo udaną. Na starcie pojawili się niemal wszyscy polscy zawodnicy, którzy „coś” znaczą w Naszym kraju. Ponad 80 osób rywalizowało o tytuł mistrz w dwóch kategoriach i co ciekawe wygrali bardzo młodzi zawodnicy, którzy pozostawili za plecami wielu utytułowanych zawodników. Jest to kolejny powód do radości, że tworzy się kolejne pokolenie szybkich kierowców, którzy miejmy nadzieję z powodzeniem będą reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej lub w wyższej serii motosportu. Trzymamy za nich kciuki gdyż ich determinacja i pasja rodziców jest wzorcem dla innych. – wypowiedź Remigiusza Drzazgi jednego z organizatorów.


Organizator zawodów


RentalKart.pl


Marek Grzesik


spo_spo109588182

Zobacz również: