Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT


Za nami wielkie widowisko.

Dodano: 17.10.17 17:38


spo12650676

Za nami wielkie widowisko. W dniach 14-15 października br. odbyły się Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate organizacji World Kyokushin Budokai (WKB). Do Hali Widowiskowo - Sportowej Powiatu Rzeszowskiego przy ulicy Miłocińskiej 42 zjechało kilkadziesiąt drużyn z całego świata.

Była to pierwsza tego typu impreza (WKB) w Polsce. Dwudniowe zawody rozgrywane były w ponad 40 kategoriach kata i kumite, zaś uczestnikami były zarówno kobiety, jak i mężczyźni, dziewczynki i chłopcy. W zawodach udział wzięło aż 425 zawodników z Rumunii, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Słowacji, Łotwy, Niemiec, Hiszpanii, Belgii, Szwecji, Rosji, Grecji, Azerbejdżanu, , Algierii, Nepalu, Iranu i oczywiście z Polski.


Pierwszy dzień mistrzostw poświęcony był seniorom, oldboyom oraz juniorom, w kategoriach wiekowych 14-15 i 16-17 lat, w kata i kumie. Następnego dnia rywalizowali ze sobą juniorzy w przedziale wiekowym 12-13 lat oraz dzieci 8-9 i 10-11 lat.


Wyśmienicie zaprezentowali się podopieczni sensei Dariusz Burdy, którzy zajęli liczne miejsca zarówno w kata, jak i kumie.


W kategorii KUMITE na podium stanęli


Zielińska Magdalena- złoto


Oliwia Wojtas-złoto


Kondeusz Natalia- srebro


Siwiec Patryk- srebro


Ner Mateusz- srebro


Kacper Potaczała- srebro


Żak Julia- brąz


Szczuka Anna- brąz


Mendyk Agnieszka- brąz


W kategorii KATA:


Wojtas Oliwia- srebro


Kondeusz Natalia- brązMarek Grzesik

Zobacz również: