Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Eliminacje do OOM w warcabach

Dodano: 07.02.17 09:48


spo17206694

W sobotę 04.02 w Starym Dzikowie odbyły się eliminacje do XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w warcabach (Strefa B – Południe).


W czterech kategoriach wiekowych w warcabowych zmaganiach udział wzięli najlepsi zawodnicy naszego regionu, aktualni mistrzowie Polski, mistrzowie Olimpiady Młodzieży, uczestnicy mistrzostw Europy i Świata. Między innymi najlepsza polska zawodniczka w kat do lat 10 w warcabach 64 i 100-polowych Kinga Hulak (Unia Horyniec-Zdrój), mistrz Olimpiady 2016 –

Tobiasz Weber (Libero Basznia Dolna), mistrz Polski do lat 10 w warcabach 100-polowych w Grze Błyskawicznej – Dawid Siteń (Orzeł Lubaczów), srebrni medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski w Warcabach 100-polowych do lat 10 – Libero Basznia Dolna (Łukasz Malec, Tobiasz Weber, Maciej Kisyk), brązowi medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski w Warcabach 100-polowych do lat 10- Libero Basznia Dolna (Jakub Błaż, Patryk Żak, Mateusz Sysak), srebrni medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski w Warcabach 64-polowych do lat 10 (Adrian Jarapud, Maciej Ważny, Dawid Siteń) oraz inni medaliści mistrzostw Polski: Wiktoria Węgrzyn (Unia).


Po emocjonujących zmaganiach, awans do XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (zielonogórskie) uzyskało sześć osób z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Libero” Basznia Dolna, trzy z Ludowego Klubu Sportowego „Unia” w Horyńcu-Zdroju, dwie z Stowarzyszenia Gier Umysłowych „Orzeł” w Lubaczowie i jedna z Sekcji Warcabowej Stowarzyszenia Pomóżmy Razem w Starym Dzikowie.


Kategoria dziewcząt 8-10 lat:


1. Czała Natalia MUKS „LIBERO” Basznia Dolna


2. Krzych Kinga MUKS „LIBERO” Basznia Dolna


3. Kozicka Jagoda SW Stowarzyszenia Pomóżmy Razem Stary Dzików


Kategoria chłopców 8-10 lat:


1. Malec Łukasz MUKS „LIBERO” Basznia Dolna


2. Jarapud Adrian SGU „ORZEŁ” Lubaczów


3. Kisyk Maciej MUKS „LIBERO” Basznia Dolna


Kategoria dziewcząt 11-13 lat:


1. Kornaga Klara LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój


2. Hulak Kinga LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój


3. Węgrzyn Wiktoria LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój


Kategoria chłopców 11-13 lat:


1. Siteń Dawid SGU „ORZEŁ” Lubaczów


2. Weber Tobiasz MUKS „LIBERO” Basznia Dolna


3. Błaż Jakub MUKS „LIBERO” Basznia Dolna


Równolegle do eliminacji odbył się Turniej Warcabowy „Nadzieje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży” w kategorii wiekowej urodzeni w 2010 i młodsi. Regulamin eliminacji nie zezwalał im ze względu na wiek na start w eliminacjach. Klasyfikację ogólną bezapelacyjnie wygrał Hubert Goraj z Sekcji Warcabowej Stowarzyszenia Pomóżmy Razem w Starym Dzikowie, a końcowa klasyfikacja z podziałem na kategorie przedstawiała się następująco:


Kategoria dziewcząt:


1. Jastrzębska Katarzyna UKS „ORZEŁ” Wielkie Oczy


2. Jastrzębska Anna UKS „ORZEŁ” Wielkie Oczy


3. Kalmuk Nina SGU „ORZEŁ” Lubaczów


Kategoria chłopców:


1. Goraj Hubert SW Stowarzyszenia Pomóżmy Razem Stary Dzików


2. Ciurko Alan SW Stowarzyszenia Pomóżmy Razem Stary Dzików


3. Goraj Paweł SW Stowarzyszenia Pomóżmy Razem Stary Dzików


Podczas eliminacji wyższe kategorie warcabowe zdobyli: IV – Jagoda Kozicka i Hubert Goraj (oboje SW Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” Stary Dzików), V – Kinga Kaławaj, Klaudia Szpindor (obie UKS „Orzeł” Wielkie Oczy), Mateusz Hanasiewicz (MUKS „Libero” Basznia Dolna), Nina Kalmuk (SGU „Orzeł” Lubaczów), Kacper Maksymiec (LKS „Unia” Horyniec-Zdrój) Marta Brzyska (SW


Marek Grzesik

Zobacz również: