SPORT

Bardzo udany Turniej w Piasecznie

Dodano: 23.03.16 17:18

spo21435768

20 marca 2016r. w Piasecznie k/Warszawy odbył się V Piaseczyński Turniej IKO MAZOVIA CUP, w którym wystartowało 392 zawodników z 32 klubów karate z całej Polski. Organizatorem był sensei Krzysztof Markowski - Bushi Team, a sędzią głównym shihan Jan Gruba 5 dan.

W tak licznej i mocnej rywalizacji dziewięcioosobowa ekipa zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wypadła rewelacyjne, zdobywając 8 pucharów (trzy 1.miejsca, dwa 2., oraz trzy 3.). W klasyfikacji drużynowej Krośnieński KKK uplasował się na 7. pozycji.

Najlepiej zaprezentowały się Zosia Pitera i Oliwka Krupa, które zdecydowanie wygrały swoje kategorie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje trenujący od września 2015r., debiutujący w zawodach, Tomasz Pikuła, zwycięzca w kumite seniorów - pierwszy krok. Swoje walki zakończył przed czasem, pomimo, że trafił na przeciwników cięższych i z wyższymi stopniami kyu. Jego syn, Karol Pikuła, po wygraniu 3 walk, dotarł do finału, w którym, po zaciętym pojedynku, uległ Kornelowi Brzyskiemu. Kryspin Paradysz, w kata, zajął 2 miejsce, a w kumite walczył z najlepszym zawodnikiem turnieju Adamem Stępniakiem z Bushi Team. Po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce oraz dwóch dogrywkach, musiał uznać wyższość przeciwnika. Z klubu startował również Prajsnar Patryk.