Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

SPORT

Podsumowanie Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego

Dodano: 01.03.24 20:18


spo24944093

Organizatorzy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem i Super Sprincie opublikowali wyniki sezonu 2023.

Ubiegły rok był dla fanów amatorskich rajdów na Podkarpaciu niezwykle wymagający – kalendarze obu cykli składały się łącznie aż z 17 rund! Kto poradził sobie w nich najlepiej?


O mistrzowskie tytuły w KJS rywalizowano podczas pięciu imprez, zaś w klasyfikacji Super Sprint liczyły się punkty zdobyte podczas dwunastu zawodów. Ścigano się od marca do grudnia, na trasach wokół Mielca, Stalowej Woli, Dębicy, Rzeszowa, Przemyśla, Gorlic, Biecza, Jasła, Krosna i Sanoka. Organizatorem obu rajdowych cykli dla amatorów był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie.


Tytuł Mistrzów Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem trafił do załogi Albert Florkiewicz (Automobilklub Stomil w Dębicy) i Adam Florkiewicz (Automobilklub Rzeszowski), Wicemistrzami zostali Grzegorz Piechowicz i Patryk Piechowicz (obaj A. Bialskopodlaski), zaś tytuł II Wicemistrzów zdobyli Wojciech Kędzior (A. Rzeszowski) i Mateusz Trznadel (niezrzeszony). W klasyfikacji klubowej zwyciężył Automobilklub Rzeszowski, przed A. Stomil w Dębicy i Auto Sport Klubem w Przemyślu.


Mistrzami okręgu w Super Sprincie zostali Jacek Bieszczad i Paweł Piczak (obaj A. Stomil w Dębicy), Wicemistrzami Kacper Maniak i Monika Kaziród (Automobilklub Kielecki), a najniższy stopień podium przypadł w udziale, podobnie jak w KJS, załodze Wojciech Kędzior i Mateusz Trznadel. Klasyfikację klubową wygrał A. Stomil w Dębicy, zostawiając w pokonanym polu Automobilklub Biecki i A. Rzeszowski.


Podsumowanie Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego oraz wręczenie pucharów planowane jest w dniu 16 marca 2024 w Bukowsku k. Sanoka, przy okazji organizacji pierwszej rundy MOR w KJS w sezonie 2024.


Wyniki Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w KJS 2023:


Klasyfikacja generalna


Klasyfikacja w klasach


Klasyfikacja klubowa


Wyniki Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023:


Klasyfikacja generalna


Klasyfikacja w klasach


Klasyfikacja klubowa


Fot.Tadeusz Kielar


źródło:PZM Rzeszów


Zobacz również: