Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Sukcesy na zawodach w Czechach i Zamościu

Dodano: 10.05.17 15:09


spo30813185

6 maja 2017r. w Łabuńkach k/Zamościa odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin oraz III Ogólnopolski Turniej o Puchar Wójta Gminy Łabunie w kategoriach wiekowych dzieci i juniorów. W zawodach uczestniczyło łącznie 204 zawodników z Lublina, Białej Podlaskiej, Tomaszowa Lubelskiego, Krosna, Przeworska, Chełma, Radzynia Podlaskiego, Dukli, Chodla, Świdnika, Białegostoku, Wohynia, Zamościa oraz z Ukrainy - Rawa Ruska.


Krośnieński Klub Kyokushin Karate, pod opieką sensei Adama Buczyńskiego i sensei Marka Sawczuka, reprezentowało 9 zawodników. Pięcioro z nich zdołało stanąć na podium zdobywając łącznie 8 pucharów.
Trzy najmłodsze reprezentantki naszego Klubu - Jolanta Śmietana, Karina Korona oraz Izabela Mielech nie miały sobie równych, zdobywając pierwsze miejsca zarówno w konkurencji kata jak i kumite.


Najmłodsza zawodniczka z Krosna Jolanta Śmietana , po wykonaniu kata, otrzymała bardzo wysokie noty sędziowskie oraz ogromne brawa od zgromadzonej w hali publiczności.


Karina kontynuuje swoją zwycięską passę w kumite. To jej trzeci z rzędu triumf na zawodach i zarazem 5 podium w tej kategorii w tym roku.


Iza, w zaciętej i wyrównanej walce finałowej, w ostatnich sekundach, wykonując technikę punktowaną na wazari, zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.


Wiktoria Bilska w konkurencji kata, po raz kolejny, zaprezentowała bardzo wysoki poziom i wyszkolenie techniczne, co zaowocowało zdobyciem I miejsca.


Dla Macieja Szybiaka zawody te okazały się przełomowe, pierwszy raz w swojej karierze zawodniczej wywalczył podium w konkurencji kumite zdobywając III miejsce.


Sportowego szczęścia zabrakło tym razem pozostałym naszym zawodnikom: Antoniemu Przybyle, Annie Szubert, Pauli Szybisty i Aleksandrze Szynadak.


Wyniki zawodników z Krosna:


Jolanta Śmietana - I miejsce kata, I miejsce kumite;


Karina Korona - I miejsce kata, I miejsce kumite;


Izabela Mielech - I miejsce kata, I miejsce kumite;


Wiktoria Bilska - I miejsce kata;


Maciej Szybiak - III miejsce kumite.


W tym samym dniu w miejscowości Hostinne rozegrano Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej Karate Kyokushin. W turnieju rywalizowało (tylko kategoria kumite) 107 zawodników z 24 klubów karate z Czech, Polski, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier. Sędzią głównym był uznany czeski karateka sensei Jan Soukup.


Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało sześciu klubowiczów, którzy łącznie zdobyli 5 trofeów.


Medal z najcenniejszego dla sportowca kruszcu wywalczył, po stoczeniu trzech emocjonujących walk, Aleks Łączak. Mimo wagi poniżej 40 kg, Aleks trafił do kategorii +40kg, jednak nie miał problemów z pokonaniem Czecha (zawodnik z zielonym pasem) oraz dwóch cięższych rodaków.


Czasem potrzeba przejechać ponad 600 km, by w półfinale skrzyżować rękawice z klubowym kolegą - doświadczył tego Jakub Prajsnar, który z czeskiego turnieju przywiózł srebrny krążek, finał przegrywając z zawodnikiem gospodarzy.


Półfinałowym przeciwnikiem Kuby był Karol Prajsnar, który po zaciętej dogrywce, musiał uznać wyższość „przyjaciela z podwórka” i ostatecznie uplasował się na najniższym stopniu podium.


Oliwia Krupa, utalentowana fighterka, również po bardzo wyrównanej walce i dogrywce, wywalczyła brąz.


Maja Wajda pokazowo wygrała pierwszy pojedynek, w drugim uległa przeciwniczce, jednak w trzeciej walce pokazała sportowego ducha i pewnie sięgnęła po brąz.


Najmłodsza zawodniczka, Emilia Gazda, w swojej pierwszej walce trafiła na znacznie wyższą i cięższą zawodniczkę (żółty pas) – ogromne brawa i gratulację za odważną postawę – niestety, czeski turniej nie okazał się dla Emilki „medalowy”.Miejsca zawodników z Krosna:


Łączak Aleks – 1 m.


Prajsnar Jakub – 2 m.


Pikuła Karol – 3 m.


Krupa Oliwia – 3 m.


Wajda Maja – 3 m.Marek Grzesik


Zobacz również: