SPORT

Mistrzostwa Polski w Zapasach

Dodano: 05.08.16 13:35

spo3584914

W sobotę 16 lipca na basenie odkrytym K.S. Wanda odbyły się „Mistrzostwa Polski w Zapasach Plażowych – Kraków 2016”. Zawody te, są bardzo zbliżone przepisami do walk sumo. Zawodnicy startują w dwóch kategoriach wagowych: waga lekka i waga ciężka. Zawodnicy z Lubziny chcieli spróbować swoich sił w tej nowej, z roku na rok cieszącej się coraz większą popularnością dyscyplinie sportowej. W turnieju, oprócz zawodników związanych ze sportem zapaśniczym wystąpili również przedstawiciele krakowskich klubów sportów walki MMA i KSW.

Pogoda nie sprzyjała i wszystkie pojedynki odbywały się w strugach deszczu. Aura jednak nie przeszkodziła naszym zawodnikom, którzy spisali się świetnie – zdobywając trzy medale. Magdalena Macios i Sylwia Kamińska, ważąc po 60kg zostały przydzielone przez organizatorów do grupy ciężkiej i musiały toczyć pojedynki z o wiele cięższymi przeciwniczkami. Obie spisały się rewelacyjnie przegrywając po jednym pojedynku z zawodniczką z Rudy Śląskiej ( cięższa o 20kg), Magda w półfinale a Sylwia w finale. Ostatecznie Magda zdobyła brązowy medal a Sylwia srebrny. Bardzo udany występ zaliczył Rafał Głodek startujący w wadze lekkiej, w drodze do finału pokonał kilku bardzo dobrych zawodników sportu zapaśniczego. W finale przegrał z przedstawicielem krakowskiej szkoły MMA.