Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Rzeszowskie „Rakiety” startują wiosną!

Dodano: 14.03.16 19:22


spo40391409

W Rzeszowie przygotowania do nowego sezonu w futbolu amerykańskim nabierają coraz większego tempa. Lokalny klub Rzeszów Rockets, ubiegłoroczny medalista Mistrzostw Polski PLFA8, jest już na ostatnim etapie uzupełnień kadrowych. Rusza pierwsza w tym roku, a zarazem ostatnia przed sezonem rekrutacja do drużyny.

Poprzeczka zawieszona jest wysoko, bo od nowego sezonu „Rakiety” występować będą w wyższej klasie rozgrywkowej, w formule jedenastoosobowej. Rzeszowska drużyna ma realne szanse aby zakwalifikować się do fazy Play-Off. – Jesteśmy stawiani w roli faworyta. I słusznie. Ambicje są bardzo wysokie. Mamy dobrą kadrę i nowego szkoleniowca, który dzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. – mówi Tomasz Tittinger, Wiceprezes Zarządu Rzeszów Rockets. Władze klubu mają nadzieje, że ostatnia przedsezonowa rekrutacja pozwoli pozyskać kolejnych zdolnych sportowców. - Jesienią poprzedniego roku, do drużyny dołączyło dużo nowych osób. Jednak gra w formule jedenastoosobowej, wymaga od nas stałych umocnień – mówi Michał Tittinger, Prezes Zarządu Rzeszów Rockets. – Bardzo zależy nam na wzmocnieniu każdej formacji, szczególnie linii defensywnej. Czyli graczy, powiedzmy że w rozmiarze XXL. – kontynuuje.


Drużyna zyskała nie tylko nowych zawodników. Zmiany nastąpiły także w sztabie trenerskim. Nowym szkoleniowcem został Ralph McGaw, Amerykanin który dwa lata temu wygrał ligę w rozgrywkach PLFA2, a w poprzednim sezonie wraz z drużyną Rebels Katowice występował w PLFA1. – Pod okiem Ralpha drużyna nabrała jeszcze więcej pewności siebie. – mówi Michał Tittinger. – Jest dla nas jak mentor, na każdym treningu wymaga od nas bardzo dużo, jednocześnie zadziwia nas swoją siedzą i doświadczeniem. - kontynuuje. Drużynie zostało jeszcze kilka miesięcy do pierwszych spotkań. - To wystarczający okres aby nowi gracze się zaaklimatyzowali, a osoby które nie miały z futbolem wcześniej do czynienia, się nim „zaraziły” na dobre – przekonuje Jakub Chlebica Wiceprezes Zarządu Rzeszów Rockets. Przed właściwym sezonem, rozegrany zostanie Memoriał im. Ryszarda Szaro, w którym wezmą udział zaprzyjaźnione zespoły. Nowi zawodnicy będą mieli wtedy okazję zmierzyć się w prawdziwej grze. Prawdziwej, ponieważ jak można było zauważyć na ubiegłorocznej edycji, na czas meczu przyjaźń zostaje w szatni, a na boisku rządzi twarda, męska, ale przede wszystkim uczciwa gra.


Rzeszowskie „Rakiety” zapraszają do wzięcia udziału w rekrutacji wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do drużyny. Odbędzie się ona na Orliku przy ul. Starzyńskiego 17 (obok basenu Muszelka) w czwartek 17.03.2016 o godzinie 20:00. Jedynym wymogiem jest ukończony 18 rok życia. Na rekrutację należy zabrać odzież sportową. Pytania dotyczące wydarzenia należy kierować za pośrednictwem profilu drużyny na Facebooku.


Robert Chudy


Zobacz również: