Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Coca-Cola Cup 2016

Dodano: 19.05.16 21:02


spo44479161

Reprezentanci województwa podkarpackiego walczą o wielki finał.

Zbliża się decydująca faza tegorocznego Coca-Cola Cup. 21 maja Rzeszów będzie gościć najlepsze zespoły gimnazjalne Podkarpacia, a także województw świętokrzyskiego, małopolskiego i lubelskiego. Rywalizacja będzie zacięta, bowiem stawką jest awans do finału krajowego Coca-Cola Cup 2016 i walka o wyjazd na mecz biało-czerwonych na UEFA EURO 2016TM.


Finały makroregionalne to nowość w tegorocznej formule Coca-Cola Cup. Dzięki dodatkowej rundzie jest jeszcze więcej meczów i jeszcze większe emocje. Rola gospodarza jednego z czterech finałów makroregionalnych przypadła Rzeszowowi. Właśnie tutaj już wkrótce spotkają się najlepsze zespoły z czterech województw.


Najlepsza chłopięca drużyna Podkarpacia w ubiegłorocznej edycji Coca-Cola Cup, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 z Krosna, będzie walczyła o ponowny występ w finale krajowym. Na pewno nie uda się to ubiegłorocznym triumfatorkom turnieju na szczeblu wojewódzkim, dziewczętom z Gnojnicy Dolnej, które odpadły w II rundzie eliminacyjnej, przegrywając z rywalkami z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 z Jasła.


W gronie faworytów z pewnością będą drużyny z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Resovia Rzeszów. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta zgodnie gromili swoich rywali – w III rundzie turnieju dziewczyny strzeliły 13 bramek i nie straciło ani jednej bramki, zaś chłopaki wygrali jeden mecz aż 12:0.


Podobnie, jak Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Resovia Rzeszów, swoje drużyny w obu kategoriach – chłopców i dziewcząt – w finale makroregionalnym wystawi Zespół Szkolno-Przedszkolny Lisie Jamy.


Do rywalizacji w Coca-Cola Cup 2016 przystąpiło 350 drużyn z województwa podkarpackiego – 226 męskich i 124 żeńskie. Po raz pierwszy w historii turnieju najlepsze zespoły z regionu spotkają się w finale makroregionalnym. 21 maja na Stadionie Miejskim „Stal” przy ul. Hetmańskiej 69 w Rzeszowie spotkają się po cztery zespoły chłopięce i dziewczęce z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i lubelskiego.


Cztery najlepsze drużyny finału makroregionalnego w kategorii chłopców i tyle samo zespołów dziewczęcych wystąpi w finale krajowym Coca-Cola Cup 10-11 czerwca w Gdańsku. Wraz z zespołami z całej Polski będą rywalizować o miano najlepszych drużyn tegorocznej edycji turnieju, a także o wyjątkową nagrodę: wyjazd na mecz biało-czerwonych na UEFA EURO 2016TM.


– Rok 2016 to prawdziwe święto futbolu. Czekając z niecierpliwością na finały UEFA EURO 2016TM, których Oficjalnym Partnerem jest Coca-Cola, możemy śledzić niezwykle interesującą rywalizacje gimnazjalistów. Cieszymy się, że jak co roku licznie biorą oni udział w Coca-Cola Cup, najstarszym i jednym z największych turniejów piłkarskich dla młodzieży w Polsce. Trzymamy kciuki za wszystkie drużyny z Podkarpacia – powiedziała Anna Solarek, dyrektor ds komunikacji i kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services.


Drużyny chłopięce, które zakwalifikowały się do finału makroregionalnego:


• Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Resovia – Rzeszów


• Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 – Krosno


• Gimnazjum Sportowe – Rzeszów


• Zespół Szkolno-Przedszkolny – Lisie Jamy


Drużyny dziewczęce, które zakwalifikowały się do finału makroregionalnego:


• Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 1 – Jasło


• Zespół Szkolno-Przedszkolny – Lisie Jamy


• Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Resovia – Rzeszów


• Gimnazjum – Nowy Kamień


Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od osiemnastu lat, co roku angażuje około 40 000 gimnazjalistów z całego kraju. W dotychczasowych edycjach wzięło udział już ponad 720 000 uczniów. Co roku rozgrywkom kibicują tysiące widzów w całej Polsce. Punktem kulminacyjnym turnieju jest spektakularny wielki finał krajowy, który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, odbędzie się w Gdańsku. W tegorocznym Coca-Cola Cup wzięło udział 2450 drużyn męskich i 1457 żeńskich. Najwięcej zgłosiło się z województw: małopolskiego (394), mazowieckiego (357), podkarpackiego (350) i wielkopolskiego (342).


Coca-Cola Cup 2016 odbywa się pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.ccc2


Partnerami Coca-Cola Cup 2016 są: LuxMed, Allianz, miasto Gdańsk i MOSiR Gdańsk. Partnerem technicznym turnieju jest adidas.


Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/cocacolacuppolska.


Zobacz również: