Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

SPORT

80. Tour de Pologne

Dodano: 15.06.23 09:29


spo46786120

Po raz czwarty Energa z Grupy ORLEN będzie wspierać największy polski wyścig kolarski. W tym roku Energa nawiązała współpracę z Tour de Pologne w nowym charakterze. Będzie sponsorem Klasyfikacji Sprinterskiej Energa Grupa ORLEN oraz Premii Najlepszy Polak.

– Bardzo się cieszę z zaangażowania Energi z Grupy ORLEN w Tour de Pologne. Jestem przekonany, że współpraca dwóch tak rozpoznawalnych marek przyniesie wszystkim dużo korzyści. W tym wyjątkowym dla nas roku, podczas którego świętujemy 95. urodziny wyścigu, 80 edycji oraz 30 lat Lang Team, Grupa będzie sponsorem Klasyfikacji Sprinterskiej Energa. Walka o koszulkę najlepszego sprintera zawsze daje kibicom dużo sportowych emocji – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.


– Energa, jako istotna część Grupy ORLEN, która jest liderem polskiego peletonu w kierunku transformacji energetycznej Polski, wspiera Tour de Pologne od 2020 roku – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji. – To dla nas zaszczyt, że możemy pomóc współtworzeniu tak znakomitego wydarzenia kolarskiego, które jest rozpoznawalne w kraju i za granicą. Razem tworzymy wielkie widowisko, które jest doskonałą okazją do promocji naszego kraju. Wierzę, że tegoroczna edycja tej imprezy sportowej dostarczy zawodnikom i kibicom niezapomnianych emocji. Jako Sponsor Oficjalny Wyścigu, trzymamy kciuki za zawodników. Energa jest również Sponsorem Oficjalnym Klasyfikacji Najlepszy Sprinter oraz Sponsorem Oficjalnym Premii Najlepszy Polak.


80. Tour de Pologne UCI World Tour będzie mieć 7 etapów. Kolarze wystartują 29 lipca w Poznaniu, a zafiniszują 4 sierpnia na krakowskich Błoniach. Tam poznamy zwycięzców poszczególnych klasyfikacji, którzy z pewnością będą zawzięcie walczyć o koszulkę Klasyfikacji Sprinterskiej Energa.


***


Zawsze aktualne wiadomości na temat Energi z Grupy ORLEN znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebookuspo_spo467861202Grupa Kapitałowa ORLEN, do której należy Energa, jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, czy Platts TOP250. Prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw. Oferta Grupy ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych. Nasze produkty docierają na 6 kontynentów do ponad 110 krajów.


PKN ORLEN jest również liczącym się graczem na rynku energii w Polsce, dysponującym mocami na poziomie 3,3 GWe, z czego 1,38 GWe zainstalowane jest w aktywach wytwórczych Energi. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2021 roku wyniosły 171,46 mln boe. PKN ORLEN jest wiodącym podmiotem, który zrealizuje proces tworzenia jednej firmy o zdywersyfikowanych przychodach i silnej pozycji na rynku europejskim. W kwietniu 2020 roku przejął Grupę Energa, w lipcu tego samego roku otrzymał od Komisji Europejskiej warunkową zgodę na przejęcie Grupy LOTOS oraz zainicjował proces przejęcia kapitałowego PGNiG.


39 proc. mocy zainstalowanej w aktywach wytwórczych Energi pochodzi z OZE. Wpisuje się to w strategię energetyczną Grupy ORLEN, ukierunkowaną ściśle na nisko i zeroemisyjne źródła energii. Silnym i stabilnym sektorem działalności Energi jest też dystrybucja. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 193 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 1/4 powierzchni kraju. W 2021 roku Energa dostarczyła do odbiorców 23,1 TWh energii elektrycznej.


źródło:infoWire.pl

Zobacz również: