Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Finał Pucharu Polski

Dodano: 01.10.19 13:13


spo47662043

W Giżycku w dniach 26-28.09. 2019 r odbył się Finał Pucharu Polski Klasy Laser w żeglarskiej stolicy Mazur

Świetny występ zanotowały zawodniczki z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg. Podkarpacie reprezentowały Lilly May Niezabitowska, Aleksandra Bobula i Aleksandra Mac. Bezkonkurencyjna okazała się Lilly May zdobywając pierwsze miejsce zarówno w finale jak i w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.


W Pierwszym dniu regat bezwietrzna pogoda i brak wyścigów. W piątek w bardzo dobrych warunkach do żeglowania rozegrano 4, a w sobotę 3 wyścigi.


Znakomicie na koniec sezonu zaprezentowały się zawodniczki Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg. Lilly May Niezabitowska, potwierdziła swoją świetną formę w tym sezonie zajmując I miejsce w finale zarówno w klasyfikacji kobiet do lat 16 (KU16) jak i klasyfikacji generalnej, jednocześnie wyniki te umocniły jej pozycję lidera Pucharu Polski w klasie Laser 4,7.


Przypomnijmy, że Lilly w tym sezonie może się pochwalić również takimi sukcesami jak:


III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Europy w Hyeres Laser 4.7 Kobiet U16


I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2019 Laser 4.7


I miejsce i Mistrzostwo Polski w olimpijskiej klasie Laser Radial w kategorii Juniorka Młodsza


III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski w Sprincie Laser 4.7spo_spo476620433I miejsce w Pucharze PZŻ


Pozostałe zawodniczki tarnobrzeskiej Kotwicy zajęły również bardzo wysokie miejsca zarówno w finale jak i w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski:


Aleksandra Mac w finale zajęła 8 miejsce do lat 16 i 11 wśród kobiet w ogóle, co dało jej 14 pozycję w klasyfikacji Pucharu Polski.


leksandra Bobula w finale zajęła 11 pozycję do lat 16 i 15 wśród kobiet w ogóle, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zajęła 6 miejsce.


To znakomite wyniki zważywszy na rywalizację z najlepszymi zawodnikami i klubami żeglarskimi w Polsce i potwierdzenie ogromnej pracy naszych dziewczyn.


W klasie laser 4,7 łącznie startowało 87 zawodników, w klasie Laser Radial - 67 oraz Laser Standard - 21.


Marek Grzesik

Zobacz również: