Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Krosno najlepsze na Międzynarodowym Turnieju w Tomaszowie Lubelskim

Dodano: 29.04.17 18:13


spo53936431

W dniu 23 kwietnia 2017 roku siedemnastu zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wyruszyło do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie odbył się 4th International Integration Cup Kyokushin Karate in Memory of Sosai Mas Oyama.

Udział wzięło 197 zawodników z 9 klubów z Polski i Ukrainy. Nad prawidłowych przebiegiem rywalizacji czuwał, jako Sędzia Główny, sensei Krzysztof Policha.


Z zawodów, rozgrywanych zarówno w kategorii kata jak i kumite, krośnieńscy zawodnicy przywieźli łącznie dziewiętnaście pucharów, z czego aż dwanaście razy odbierali trofeum za zajęcie pierwszego miejsca. W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 1. miejsce. Należy podkreślić, że trzech z naszych zawodników zdobyło podwójne zwycięstwo - na najwyższy stopień podium, w obu kategoriach, wchodzili: Oliwia Krupa, Karina Korona i Blanka Trybus.


W kumite tryumfowali: Karol Pikuła, który w „bratobójczym” finale wygrał z klubowym kolegą, w półfinale pokonał „odwiecznego rywala” a wcześniej dwóch Ukraińców. Aleks Łączak – po złoto sięgnął pokazowo pokonując również dwóch Ukraińców, Zofia Pitera - pokazała, iż wraca do swojej najwyższej formy oraz Gabriela Kasprzyk która, stosując ulubioną przez siebie technikę, mae geri, zdobyła złoto w swojej kategorii wagowej.


Miejsca medalowe w kumite wywalczyli także Izabela Mielech, która uległa tylko klubowej koleżance Zosi, Adrian Sudyka - zajął drugie miejsce po stoczeniu walk ze znacznie cięższymi przeciwnikami, Jakub Prajsnar – na jego szyi zawisł srebrny medal po wspomnianym wyżej pojedynku z Karolem zaś Aleksandra Szyndak i Patryk Prajsnar, do kolekcji swoich medali, mogą dorzucić brązowy krążek.


W kategorii kata złote medale zdobyli: Izabela Mielech i Maciej Szybiak, po srebro sięgnęli Wiktoria Bilska i Jakub Prajsnar.


W walce o miejsca medalowe szczęścia zabrakło dwóm figtherkom - Mai Wajdzie, i Pauli Szybisty oraz Annie Szubert w kata, którym należą się słowa uznania i podziękowania za chęć walki i regularne treningi które, niestety, nie zawsze przekładają się na miejsce na podium.


Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa:


1. Krosno 77 pkt.


2. Zamość 63 pkt.


3. Tomaszów Lubelski 48 pkt.


4. Biała Podlaska 39 pkt.


5. Rawa Ruska 37 pkt.


6. Lublin 35 pkt.


7. Chełm 22 pkt.


8. Zhovkva 11 pkt


9. Przeworsk 1 pkt.Marek Grzesik

Zobacz również: