Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

SPORT

Rozpoczął się 78. Tour de Pologne UCI World Tour

Dodano: 09.08.21 15:26


spo66867988

Najlepsi cykliści z całego świata ruszyli po tytuły. Rozpoczął się 78. Tour de Pologne UCI World Tour. Przed zawodnikami 7 dni zawziętej walki o podium. Wśród oficjalnych sponsorów wydarzenia jest Energa z Grupy ORLEN.

– Energa z Grupy Orlen dołączyła do Tour de Pologne już po raz drugi. Jesteśmy dumni, że znowu mamy możliwość wsparcia naszych zawodników jako sponsor oficjalny wyścigu oraz klasyfikacji drużynowej. Umiejętności i determinacja, a także wytrzymałość kolarzy robią wrażenie. Chcemy dołożyć wszelkich starań w promowaniu ich talentów – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Energi SA ds. komunikacji.


Tegoroczny wyścig Tour de Pologne rozpoczął się 9 sierpnia w Lublinie. Start i prezentacja drużyn odbyła się na Placu Zamkowym. Stamtąd zawodnicy ruszyli w ponad 200-kilometrową trasę do mety w Chełmie.


Tegoroczna trasa wygląda następująco:


ETAP 1 Lublin – Chełm 216 km


Etap 2 Zamość – Przemyśl 201 km


Etap 3 Sanok – Rzeszów 226 km


Etap 4 Grupa Azoty, Tarnów – Bukovina Resort 160 km


Etap 5 Chochołów, Gmina Czarny Dunajec – Bielsko-Biała 173 km


Etap 6 Katowice/jazda indywidualna na czas 19 km
spo_spo668679883spo_spo668679882Etap 7 Zabrze – Kraków 145 km


W słynnym wyścigu bierze udział 19 najlepszych drużyn świata, a także trzy z „dziką kartą”, w tym Polska.


***


Zawsze aktualne wiadomości na temat Energi z Grupy ORLEN znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku


Grupa Kapitałowa ORLEN, do której należy Energa, jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, czy Platts TOP250. Prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw. Oferta Grupy ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych. Nasze produkty docierają na 6 kontynentów do ponad 110 krajów.


PKN ORLEN jest również liczącym się graczem na rynku energii w Polsce, dysponującym mocami na poziomie 3,3 GWe, z czego 1,38 GWe zainstalowane jest w aktywach wytwórczych Energi. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2019 roku wyniosły 197,3 mln boe. PKN ORLEN jest wiodącym podmiotem, który zrealizuje proces tworzenia jednej firmy o zdywersyfikowanych przychodach i silnej pozycji na rynku europejskim. W kwietniu 2020 roku przejął Grupę Energa, w lipcu br. otrzymał od Komisji Europejskiej warunkową zgodę na przejęcie Grupy LOTOS oraz zainicjował proces przejęcia kapitałowego PGNiG.


39 proc. mocy zainstalowanej w aktywach wytwórczych Energi pochodzi z OZE. Wpisuje się to w strategię energetyczną Grupy ORLEN, ukierunkowaną ściśle na nisko- i zeroemisyjne źródła energii. Silnym i stabilnym sektorem działalności Energi jest też dystrybucja. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 191 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju. W I półroczu 2020 roku Energa dostarczyła do odbiorców 10,7 TWh energii elektrycznej.


źródło:infoWire.pl


Zobacz również: