Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Podsumowanie osiągnięć IKS w 2018

Dodano: 02.01.19 18:05


spo71393635

Podsumowanie osiągnięć IKS w 2018

Kończy się 2018 rok i za kilka chwil rozpocznie się 2019, rok w którym Nasz klub IKS JEZIORO Tarnobrzeg będzie obchodził jubileusz, 15 lecia swojej działalności.


Dochodzący rok to kolejny udany okres naszych startów, pełen sukcesów, zdobyczy medalowych i miejsc na podium. Z Pro-turów europejskich, Indywidualnych i Drużynowych mistrzostw Polski, turniejów Grand Prix i innych turniejów krajowych przywozimy 88 medali.


Dwójka naszych zawodników (reprezentantów Polski na wózkach) Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka zdobywa medale w Pro Turach na Słowenii i Słowacji. Walczą dzielnie w Mistrzostwach Świata w Celje na Słowenii gdzie Maćka dzieliły dwie piłki by znaleźć się w strefie medalowej i walczyć o finał.


Przypomnę, że Krzysztof jest 9 w rankingu światowym a 5 w europejskim natomiast Maciej 11 w rankingu światowym i 7 w europejskim a to jest czołówka światowa tenisistów stołowych na wózkach.


Z Indywidualnych Mistrzostw Polski z Drzonkowa przywozimy 14 medali


(2 złote, 4 srebrne i 8 brązowych) a z Drużynowych z Wisły 3 medale (złoty, srebrny i brązowy) oraz 18 medali z trzech turniejów Grand Prix Polski (5 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych). Oprócz wymienionej dwójki zawodników powyżej są one zdobyczą Emilii Kotarskiej, Janusza Chamota, Piotra Sokalskiego, Pawła Mazuryka, Mariusza Matejka, Antoniego Biedziuka, Pawła Włodyki i Jerzego Zajdla. Zawodnicy z niepełnoprawnościami pokazują i udowadniają, że mimo przeciwności losu wszystko jest możliwe i do osiągnięcia.


2018 rok to również doskonałe występy i sukcesy naszego weterana Janusza Malarza w kat. 75 +. To najlepszy sezon 77 latka z Tarnobrzega, brązowy medal w singlu i w złoty w deblu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski oraz 2 miejsce w klasyfikacji generalnej za sezon 2017/18 w tej kategorii. Miejsca na podium w turniejach w Grand Prix Polski i w Grand Prix Podkarpacia Weteranów. Takiej formy w ty wieku tylko pozazdrościć. Brawo.


Dwie nasze drużyny występowały udanie w sezonie 2017/2018 w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu (Wicemistrzostwo Ligii) i występują udanie w sezonie 2018/2019 (awans obu drużyn do play-off). Tu Jakub Łoch jest najlepszym zawodnikiem w drugim sezonie i zwycięzcą Turnieju o Indywidualne Mistrzostwo ALTS. Bardzo dobrze prezentuje się Grzegorz Jeż, Krzysztof Stala, Jacek Lachor, Janusz Chamot czy 12-letnia Sylwia Stala.


Jakub Łoch wygrywa turnieje Grand Prix Amatorów i zostaje Wicemistrzem Polski Amatorów do 35 lat, w tych samych zawodach Antoni Biedziuk w kategorii niepełnosprawni zdobywa tytuł Mistrza Polski.


Duet rodzinny Krzysztof Stala/Sylwia Stala odnosi sukces wygrywając trzy turnieje z cyklu Ogólnopolskich Grand Prix Turniejów Rodzinnych. Sylwia również zwycięża indywidualnie w kilka turniejach i w wielu staje na podium. Brawo.


Sukcesy naszego klubu to ciężka praca odpowiedniego zgranego „Team-u” - świetni zawodnicy, trenerzy Jacek Lachor, Feliks Kordyś i Radosław Poświatowski oraz prezes, którzy wspólnie ciężko pracując, chcą odnosić sukcesy i to robią.


A co nas czeka w nadchodzącym 2019 roku?


Ten rok. jubileusz 15 lecia zapowiada się ciekawie. Starty międzynarodowe, w Pro Turach w Europie a we wrześniu Mistrzostwa Europy w Szwecji w Helsingborg.


Na arenie krajowej występy w turniejach weteranów, w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych, w turniejach Grand Prix oraz innych turniejach krajowych i międzynarodowych.


W terminie 1-4 sierpnia po raz trzynasty przymierzamy się do organizacji międzynarodowego Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Tarnobrzeg 2019 gdzie rozegrany zostanie turniej drużynowy oraz w siedmiu kategoriach turniej indywidualny.


Marek Grzesik

Zobacz również: