SPORT

Dwa brązowe medale Janusza Malarza zawodnika IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Dodano: 19.06.17 12:20

spo74414184

W Wałbrzychu w Hali widowiskowo-sportowej AQUA ZDRÓ odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów.

W zawodach tych w kategorii 75 lat wystąpił Janusz Malarz zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Nasz zawodnik spisał się znakomicie zdobywają dwa brązowe medale w singlu i deblu.

W turnieju indywidualnym w fazie grupowej Janusz pokonał po 3:0 Jana Bukowskiego z Bystrej i Gerarda Burczyńskiego z Grudziądza.

Następnie w 1 rundzie miał wolny los a w ćwierćfinale uległ 1:3 (9,-11,3,8) Ryszardowi Banaszkiewiczowi z Brzegu Dolnego.

W walce o medal pokonał ponownie 3:0 (5,3,7) Jana Bukowskiego z Bystrej, następnie 3:1 (7,-4,9,11) Adama Hnydę z Świerklaniec i po zaciętej walce 3:2 (-7,3,-9,3,11) Mariana Gęsickiego z Działdowa.

W turnieju deblowym faworyci Janusz Malarz wraz z Henrykiem Glurą z Bydgoszczy pokonali 3:1 (11,-10,6,9) parę deblową Gerard Burczyński z Grudziądza/Mariusz Piński z Gdańska

a następnie w półfinale ulegli 1:3 (-9,7,-7,-14) deblowi Marian Wyrzykowski ze Świnoujścia /Mirosław Karczmarczyk z Gdyni i szansa na Mistrzostwo Polski prysła.

Na zawodach w Wałbrzychu podsumowano również klasyfikację generalną Grand Prix Polski Weteranów w sezonie 2016/2017 i Janusz Malarz w kategorii weteran 75-79 lat zajął wysokie 4 miejsce.

Nie udało mu się stanąć na pudle w ogólnej klasyfikacji ponieważ nie mógł uczestniczyć w jednym z dziewięciu turniejów Grand Prix i zabrakło mu 20 punktów do 3 miejsca.