Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Złoty medal i tytuł Mistrzyni Europy organizacji KWU dla Oliwii!

Dodano: 20.03.17 14:25


spo75598145

W sobotę 18 marca w Berlinie z udziałem 560 zawodników z 24 krajów odbyły się Mistrzostwa Europy Dzieci i Juniorów Karate Kyokushin. Organizatorem imprezy była organizacja karate - Kyokushin World Union (KWU). Jest to organizacja, która zrzesza światowe federacje karate t.j: Kyokushinkai IFK, Kyokushin World Federation KWF, Shinkyokushin WKO.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i były to niewątpliwie najbardziej prestiżowe Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej jakie będą rozgrywane na starym kontynencie w 2017 roku. W składzie reprezentacji Polski na te mistrzostwa udział wzięło czworo zawodników z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate - Oliwia Wojtas, Mikołaj Sroka, Natalia Kondeusz i Anna Szczuka.


Złoty medal i tytuł Mistrzyni Europy organizacji KWU w kategorii kumite dziewcząt 12-13 lat do 40 kg, zdobyła Oliwia Wojtas. Oliwia w pierwszej walce pokonała reprezentantkę Armenii – Elenę Margaryan, w drugiej Ukrainkę – Yanę Kolodach, a w finale w pięknym stylu zwyciężyła z Rosjanką – Elizavetą Bormotovą.


Warto dodać, że Oliwia jest aktualną podwójną złota medalistką Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików z 2017r. i w swoim dorobku ma już srebrny medal w Pucharze Europy IKO 2016, brązowy medal w Pucharze Europy IKO 2015, złoty medal w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwa Mołdawii w Kiszyniowie 2016 roku.


Mikołaj Sroka przegrał po dogrywce przez wskazanie sędziów w kategorii kumite chłopców 12-13 lat do 35 kg z zawodnikiem Maksyem Stinskyi (Ukraina). Dwie nasze juniorki odpadły w walkach eliminacyjnych z reprezentantkami Rosji, Natalia Kondeusz w kategorii dziewcząt 16-17 lat do 60 kg z Aleksandrą Demidenko , a Anna Szczuka po dwuminutowej dogrywce w kategorii kumite dziewcząt 16-17 lat do 55 kg z Sofyą Zolotchenko.


Jednym z sędziów zawodów był sensei D. Burda zaś sekundantami W. Sroka i P. Kondeusz.


Już niedługo 7 kwietnia zawodnicy z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate - Natalia Kondeusz, Anna Szczuka, Mateusz Ner, Oliwia Wojtas i Izabela Dec wystąpia w Pucharze Europy w Barcelonie.


Wyniki:


http://www.kwunion.com/news/youth-european-kwuchamp-berlin-2017-results/#more-9016

Zobacz również: