Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Złoty medal dla reprezentantki Polski z Nowej Sarzyny.

Dodano: 11.04.18 14:21


spo81151993

W dniach 7-8 kwietnia Leżajski Klub Kyokushin Karate brał udział w Mistrzostwach Europy organizacji IFK. Na turnieju pod nazwą "6th IFK European Open Championships 2018" wystąpiły: Oliwia Wojtas, Julia Żak i Natalia Kondeusz. Kierownikiem ekipy był Sensei Dariusz Burda.

Mistrzostwa odbyły się na hali sportowej "Mika" w Erywaniu (Armenia). W turnieju wystartowało blisko 580 zawodników z 25 krajów.


Oliwia Wojtas w swojej pierwszej walce pokonała Nano Shubitidze, reprezentantkę Gruzji, żeby w kolejnej zmierzyć się z Kateryną Tataurovą z Ukrainy. W obydwóch starciach widać było wyraźną przewagę zawodniczki z Polski. Walkę półfinałową stoczyła z Yasmin Mamyshevą z Kazachstanu, wygrywając w dogrywce przez zdobycie punktu waza-ari za technikę nożną na strefę głowy (mawashi geri jodan).


W finale zarówno Oliwia, jak i jej przeciwniczka Karina Berikova, reprezentantka Kazachstanu, pokazały ogromnego ducha walki. Zawodniczki stoczyły rozgrywkę w regulaminowym czasie, doprowadzając do remisu, dogrywka także nie wskazała zwycięzcy. Przez brak różnicy w wadze przeciwniczek, sędziowie zadecydowali o kolejnej rundzie.


Po trzech remisach, decyzją wszystkich sędziów, Oliwia Wojtas wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w kategorii juniorek 12-13 lat. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że Oliwia już po raz trzeci zdobyła tytuł Mistrzostw Europy. Za pierwszym razem wygrała mistrzostwa KWU w Berlinie 18 marca 2017 roku. Za drugim razem Mistrzostwa Europy organizacji WKB w Rzeszowie 15 października 2017.


Julia Żak pierwszą walkę z Zeinab Hossein pochodzącą z Iranu wygrała w efektownym stylu. Pokonała swoją przeciwniczkę przed upływem regulaminowego czasu, zdobywając ippon (dwa waza-ari). Następny pojedynek stoczyła z Valeriią Zeleniną z Rosji. Zawodniczki prowadziły wyrównaną walkę. Sędziowie zadecydowali o dogrywce, która również nie wskazała zwycięzcy. Brak różnicy w wadze i kolejna dogrywka, przechyliły szalę na korzyść Rosjanki.


Natalia Kondeusz w pierwszej walce spotkała się z Agnes Westrin, utytułowaną reprezentantką Szwecji. Po wyrównanym początku, Szwedka pokazała swoją przewagę, zdobywając punkt waza-ari przez silne uderzenia na wysokość wątroby. Natalia musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki, która ostatecznie stanęła na najwyższym stopniu podium.


Przygotował Marek Grzesik Oddział Sportu

Zobacz również: