SPORT

Sukces Macieja Nalepki z IKS JEZIORO Tarnobrzeg we włoskim w Lignano!

Dodano: 14.03.17 13:48

spo81729974

W Włoszech w zawodach międzynarodowych w Lignano Master Open 2017 po raz pierwszy w tegorocznym sezonie wystąpiła Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

IKS JEZIORO Tarnobrzeg reprezentował w klasie 3 Maciej NALEPKA, który zdobył pierwsze punkty w turnieju zaliczanym do rankingu światowego.

W turnieju indywidualnym w rozgrywkach grupowych pokonał 3:1 Rosjanina Vladimira TOPORKOVA, 3:0 Japończyka Tsuyoshi WATANABE i 3:1 Hiszpana Jose Maria ORDEJON.

W fazie pucharowej zwyciężył 3:0 Primoza KANCLERA ze Słowenii, wejście do strefy medalowej uniemożliwił mu Szwed Carl Alexander Mattias OHGREN, z którym Maciej przegrał 1:3 (9,-12,-6,-8).

To, co nie udało się w turnieju indywidualnym powiodło się w turnieju drużynowym w klasie 4 gdzie Maciej NALEPKA wraz z Rafałem LISEM wygrali wszystkie pojedynki zajmując pierwsze miejsce.

Kolejne zawody międzynarodowe to rywalizacja w rumuńskim Cluj Napoca w dniach 21-25 marca w Romania International Table Tennis Open RITTO.