Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

SPORT

Zawody w Sumo

Dodano: 04.07.17 13:08


spo88108087

W dniach 23-24. 06 2017r. w Krotoszynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Sumo - Poland Open.

Był to ostatni sprawdzian przed World Games w Wrocławiu dlatego w zawodach wystartowali reprezentanci aż 9 państw: Niemiec, Norwegii, Estonii, Węgier, Ukrainy, Azerbejdżanu, Gruzji, Rosji i Polski. Powołania na ten turniej otrzymało aż 6 zawodników z LUKS Lubzina: Magdalena Macios, Sara Rejniak, Sylwia Kamińska, Rafał Głodek, Adrian Gondek, Jakub Nowakowski ( byliśmy najliczniejszą ekipą z Polski ).


Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie zdobywając w tak silnie obsadzonym turnieju trzy medale. Najlepsza w kategorii do 65 kg okazała się po raz kolejny Magdalena Macios. Magda, jak przystało na Mistrzynię Europy nie dała rywalkom szans, pokonując w półfinale bardzo groźną zawodniczkę z Ukrainy Swetłanę Torosiuk, medalistkę Mistrzostw Świata i Europy (Magda nigdy wcześniej z nią nie wygrała a ostatni pojedynek na Pucharze Europy w styczniu na Węgrzech przegrała).


Tym razem Magda nie dała złudzeń , kto jest najlepszy w Europie w tej kategorii wagowej. Bardzo udany start w kategorii do 100 kg zaliczyli - Rafał Głodek i Jakub Nowakowski - zdobywając brązowe medale. Miłym zaskoczeniem są ich medale, gdyż Rafał od niedawna zmienił kategorię wagową (wcześniej startował do 85 kg). A mega pozytywnym zaskoczeniem był medal Jakuba Nowakowskiego.


Kuba to bardzo młody zawodnik - ma dopiero 17 lat i stawia pierwsze kroki w grupie seniorów (jest wicemistrzem Polski Kadetów i brązowym medalista ME w tej grupie wiekowej). Kuba wygrał dość niespodziewanie z zawodnikami z ścisłej czołówki europejskiej , min. z Węgrem i Azerem.


Marek Grzesik

Zobacz również: