KULTURA

Nowy dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej

Dodano: 13.03.2014

teatr

Jan Nowara został powołany na dyrektora Teatru im. W. Siemaszkowej. Nowy dyrektor powiedział, że wraca do Rzeszowa z wielką nadzieją i czuje, że jest tu dobry klimat, aby stworzyć interesujący teatr.

9 kwietnia została podpisana umowa pomiędzy Janem Nowarą i Zarządem Województwa Podkarpackiego. Również w dniu dzisiejszym uchwałę o powołaniu Jana Nowary na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie podjął zarząd województwa.

Jan Nowara został rekomendowany przez komisję konkursową na stanowisko dyrektora naczelnego - pełniącego jednocześnie funkcję dyrektora artystycznego.

Chciałbym postawić na rekonstrukcję czyli powrót do wartości klasycznych – mówił dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim nowy dyrektor – a drugim skrzydłem ma być poszukiwanie nowych treści w nowych sztukach, ja to nazywam sceną nowej dramaturgii. Czyli z jednej strony klasyka, rekonstrukcja mitów, wartości, które są fundamentem dla naszej kultury, a z drugiej strony eksperyment, poszukiwanie, nowa literatura, nowi autorzy.

Monika Konopka
fot. Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP