Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

ZDROWIE

Świadomi rodzice to Bezpieczny Maluch

Dodano: 07.01.16 19:02


zdr10705240

W styczniu 2016 roku rusza kolejna edycja Kampanii Bezpieczny Maluch. Jest to najszersza w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci mająca na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. Bezpłatne warsztaty odbędą się w kilkudziesięciu miastach Polski, wszędzie prowadzone przez doświadczonych ratowników medycznych i najlepszych instruktorów bezpieczeństwa.

Misją Kampanii jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dziecka. W ramach Kampanii Bezpieczny Maluch 2016 na terenie całej Polski odbędą się warsztaty dla rodziców. Uczestnicy nauczą się jak udzielić pierwszej pomocy kobiecie w ciąży oraz niemowlęciu, dowiedzą się jak zmniejszyć ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt oraz spotkają z ekspertem, który poprowadzi autorski warsztat “Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”. W trakcie warsztatu przyszli rodzice dowiedzą się jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Partnerzy Kampanii przygotowali dla każdego uczestnika upominki związane z bezpiecznym macierzyństwem, dodatkowo na koniec każdego spotkania odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród.


srtb2Wstęp na spotkania jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Przyszli rodzice, którzy chcą zdobyć wiedzę przekazywaną przez doświadczonych instruktorów powinni zarejestrować się poprzez stronę internetową: www.bezpiecznymaluch.com.pl.


srtb3Przyszli rodzice wychodzą z warsztatów usatysfakcjonowani, bo wiedza, którą zdobyli jest bezcenna. Pozwala zachować zimną krew i podjąć działania w chwili zagrożenia życia ich dziecka. Pani Milena Witkowska z Katowic napisała „Jesteście cudni i wiedza u Was zdobyta pozwoliła mi wczoraj na spokojnie przywrócić zatrzymany oddech mojej prawie 7- miesięcznej córeczce, Cały czas brzmiały mi w uszach słowa prowadzącego szkolenie ratownika: Ona ma tylko Ciebie - liczy się każda chwila… Serdecznie dziękuję - dzięki Wam moja córeczka żyje a to najważniejsze.” Każdy taki kontakt zwrotny od uczestników utwierdza organizatorów w przekonaniu, że Kampania jest potrzebna, dlatego od 2014 roku Kampania Bezpieczny Maluch rozszerzyła swoją działalność o spotkania edukacyjne organizowane na terenie największych szpitali ginekologiczno-położniczych w Polsce. Lista miast, w których obędą się spotkania oraz więcej na temat Kampanii można przeczytać wchodząc na stronę internetową http://www.bezpiecznymaluch.com.pl.


srtb4


Zobacz również: