Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

ZDROWIE

Normobaria a rehabilitacja neurologiczna

Dodano: 06.04.21 18:23


zdr21404488

Tlen ma ogromny wpływ na funkcjonowanie poszczególnych układów w organizmie, w tym układu neurologicznego. Z tego powodu tlenoterapia znajduje zastosowanie w poprawie koncentracji i procesów myślowych oraz wspomaga leczenie poważniejszych schorzeń przebiegających z uszkodzeniem komórek mózgu i ich utratą.

Tlenoterapia normobaryczna pomaga w dostarczeniu do organizmu tlenu pod zwiększonym ciśnieniem, który dotlenia mózg zwiększając jego aktywność oraz wspomagając pracę układu nerwowego. Dlatego też normobaria wykorzystywana jest jako uzupełnienie kompleksowej terapii, wspierając leczenie:


•skutków udaru mózgu,


•choroby Alzheimera,


•choroby Parkinsona,


•stwardnienia rozsianego,


•stresu pourazowego,


•depresji,


•nerwicy,


•zaburzeń neurologicznych powstałych na wskutek np. urazów,


•migreny,


•zespołu przewlekłego zmęczenia.


Podczas sesji w komorze normobarycznej tlen podawany pod podwyższonym ciśnieniem dostaje się w większym stężeniu do krwi, limfy i płynu mózgowo-rdzeniowego. Substancje te krążąc w organizmie dostarczają składników odżywczych do poszczególnych komórek i tkanek oraz zwiększają ich dotlenienie. Dobrze odżywione komórki szybciej się regenerują, co jest niezwykle ważne między innymi w walce ze skutkami udaru. Dodatkowo tlen pobudza uśpione od dawna komórki, przywracając im prawidłowe funkcjonowanie.


Tlenoterapia wykazuje silne działanie antyoksydacyjne oraz usprawnia metabolizm, co wpływa między innymi na zmniejszenie obrzęków i ciśnienia śródczaszkowego. Zwiększony dopływ krwi i tlenu do mózgu powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych, ogranicza uszkodzenia i martwice, polepsza mikroprzepływy krwi oraz zmniejsza obszar dotknięty uszkodzeniem na wskutek udaru bądź wylewu.


Zwiększenie aktywności mózgu dzięki terapii normobarycznej, wpływa także na poprawę koncentracji oraz zdolności do zapamiętywania.


Normobaria wspiera również szeroko pojęte procesy regeneracji w organizmie, skracając czas trwania rehabilitacji po różnych chorobach.


Gdzie znajdę profesjonalną komorę normobaryczną w Rzeszowie?


Pamiętajmy, że w terapii normobarycznej kluczowe znaczenie ma korzystanie ze sprawdzonego, certyfikowanego urządzenia.


N-Baria Komora Normobaryczna Rzeszów jest pierwszą i jedyną certyfikowaną komorą normobaryczną w Rzeszowie, spełniającą wszystkie badania pod względem jakości i bezpieczeństwa.


Zarezerwuj sesję tlenoterapii normobarycznej:


tel. 608 127 361


email: kontakt@n-baria.pl


https://www.n-baria.pl/


www.facebook.com/nbariarzeszow


www.instagram.com/nbariarzeszow/


Dowiedz się więcej:


https://www.sciencedaily.com/releases/2013/01/130123144218.htm

Zobacz również: