Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

ZDROWIE

Normobaria wspomaga rehabilitację kardiologiczną

Dodano: 29.03.21 10:00


zdr27151871

Pomimo postępu medycyny i kardiochirurgii, choroby kardiologiczne należą do najczęstszych schorzeń w Polsce oraz nieustannie są główną przyczyną zgonów. Dolegliwości związane z chorobami sercowo-naczyniowymi stanowią częsty powód hospitalizacji. Stosowanie terapii normobarycznej nie tylko wspomaga pracę zdrowego serca, ale też może znacząco pomóc w terapii uszkodzeń tego organu.

Komora normobaryczna dotlenia cały organizm, co ma szczególne znaczenie dla osób ze schorzeniami natury kardiologicznej. Włączenie tlenoterapii normobarycznej do rehabilitacji kardiologicznej obniża nie tylko zachorowalność, ale także śmiertelność wynikającą ze schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Wizyty w normobarii znacząco wpływają na poprawę stanu zdrowia pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym, którego główną przyczyną jest niedokrwienie mięśnia sercowego. Dzięki tlenoterapii normobarycznej do tkanek dociera zwiększona ilość tlenu, co wpływa na poprawę ich funkcjonowania, lepsze ich ukrwienie, zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz sprawniejszą pracę dotlenionych komór serca. Regularne dostarczanie tkankom dodatkowych porcji tlenu powoduje zmniejszenie lub całkowity zanik arytmii serca.


Normobaria nie tylko zmniejsza objawy niewydolności układu sercowo-naczyniowego i ból wieńcowy, ale także wpływa na potencjał organizmu do wysiłku fizycznego zwiększając jego wydolność. Dodatkowo dostarcza do krwi wodór, który znajdując się w odpowiedniej lokalizacji w organizmie posiada właściwości przeciwzapalne, antyutleniające, antyapoptyczne oraz cytoprotekcyjne - niezwykle ważne w przypadku rehabilitacji kardiologicznej. Regularne przebywanie w komorze normobarycznej wpływa również na zwiększenie ilości komórek macierzystych, kluczowych w procesie odbudowy tkanek i narządów.


Tlenoterapia normobaryczna sprawdza się w leczeniu osób z wadami serca, zarówno wrodzonymi, jak i nabytymi. Poprawia stan zdrowia pacjentów po wszczepieniu sztucznej zastawki i wymianie zastawek serca. W przypadku kobiet ciężarnych, mających wrodzone i nabyte wady serca, na skutek terapii normobarycznej zmniejszeniu ulega ilość okołoporodowych powikłań położniczych i kardiologicznych.


Gdzie znajdę profesjonalną komorę normobaryczną w Rzeszowie?


Pamiętajmy, że w terapii normobarycznej kluczowe znaczenie ma korzystanie ze sprawdzonego, certyfikowanego urządzenia.


N-Baria Komora Normobaryczna Rzeszów jest pierwszą i jedyną certyfikowaną komorą normobaryczną w Rzeszowie, spełniającą wszystkie badania pod względem jakości i bezpieczeństwa.


Zarezerwuj sesję tlenoterapii normobarycznej:


tel. 608 127 361


email: kontakt@n-baria.pl


https://www.n-baria.pl/


www.facebook.com/nbariarzeszow


www.instagram.com/nbariarzeszow/


Dowiedz się więcej:


https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20191794/


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5139121/


https://www.huffpost.com/entry/8-life-changing-benefits_b_13682436


https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0022522399703041


Zobacz również: